Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

DRUGA DAWKA JEDNODAWKOWEJ SZCZEPIONKI?

Czy będzie druga dawka szczepionki Johnson & Johnson? Jak wynika z najnowszych badań firmy, druga przypominająca dawka tej szczepionki przeciw COVID-19 powoduje szybki i znaczny wzrost poziomu przeciwciał.

DRUGA DAWKA JEDNODAWKOWEJ SZCZEPIONKI?

Z dotychczasowych badań firmy Johnson & Johnson, wynika, że odporność po pierwszej dawce szczepionki utrzymuje się przez ok. 8 miesięcy. Podanie drugiej, uzupełnijącej dawki preparatu powoduje dziewięciokrotnie większy niż 28 dni po pierwotnym szczepieniu pojedynczą dawką.

Największy wzrost przeciwciał zaobserwowano u osób w wieku od 18, do 55 lat i starszych, mających więcej niż 65 lat, które otrzymały mniejszą dawkę przypominającą.

Teraz Johnson & Johnson czeka na możliwość przedyskutowania z władzami zajmującymi się zdrowiem publicznym potencjalnej strategii dla jej szczepionki przeciw COVID-19. Druga dawka przypominająca, miałaby być podawana osiem miesięcy lub dłużej po pierwotnym szczepieniu szczepionką jednodawkową.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...