Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

DRUGA DAWKA JEDNODAWKOWEJ SZCZEPIONKI?

Czy będzie druga dawka szczepionki Johnson & Johnson? Jak wynika z najnowszych badań firmy, druga przypominająca dawka tej szczepionki przeciw COVID-19 powoduje szybki i znaczny wzrost poziomu przeciwciał.

DRUGA DAWKA JEDNODAWKOWEJ SZCZEPIONKI?

Z dotychczasowych badań firmy Johnson & Johnson, wynika, że odporność po pierwszej dawce szczepionki utrzymuje się przez ok. 8 miesięcy. Podanie drugiej, uzupełnijącej dawki preparatu powoduje dziewięciokrotnie większy niż 28 dni po pierwotnym szczepieniu pojedynczą dawką.

Największy wzrost przeciwciał zaobserwowano u osób w wieku od 18, do 55 lat i starszych, mających więcej niż 65 lat, które otrzymały mniejszą dawkę przypominającą.

CZYTAJ TEŻ: PEGASUS JAK SIĘ USTRZEC? AMERYKAŃSKĄ KARTĄ SIM. NYT UJAWNIA KULISY POWSTANIA, ROZWOJU I ROZKŁADU NSO GROUP

Teraz Johnson & Johnson czeka na możliwość przedyskutowania z władzami zajmującymi się zdrowiem publicznym potencjalnej strategii dla jej szczepionki przeciw COVID-19. Druga dawka przypominająca, miałaby być podawana osiem miesięcy lub dłużej po pierwotnym szczepieniu szczepionką jednodawkową.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DRUGA DAWKA JEDNODAWKOWEJ SZCZEPIONKI?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

AZJA

Przedłużające się lockdowny w Chinach doprowadziły w weekend do największych protestów społecznych od masakry na placu Tiananmen w 1989 roku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Amica rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Rakowskim, wiceprezesem Amica s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co najbardziej niepokoi polskich przedsiębiorców i co rząd robi aby utrzymać dostawy energii i pomóc w problemie enrgetycznym - rozmawiał Marcin Dobrowolski...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

%d bloggers like this: