Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

DROŻYZNA W SKLEPACH NIE ODPUSZCZA

Na razie bez zmian – drożyzna w sklepach nie odpuszcza.

DROŻYZNA W SKLEPACH
foto: pixabay.com

Drożyzna nie odpuszcza. Średni wzrost podstawowych produktów spożywczych wyniósł we wrześniu 24 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem 2021 roku – wynika z badania autorstwa UCE Research i Wyższych Szkół Bankowych.

Podwyżki codziennych produktów były odczuwalne we wszystkich dwunastu badanych kategoriach. W 11 kategoriach ceny wzrosły w dwucyfrowym tempie – analitycy wskazują, że wrzesień był rekordowy jeśli chodzi o wzrost cen w sklepach.

CZYTAJ TEŻ: AWANTURA W NBP

Najbardziej odczuwalna była podwyżka cukru, ta bowiem wyniosła 100 proc. W górę o 57 proc. poszły ceny produktów tłuszczowych, natomiast produkty sypkie zdrożały o 44 proc. Bardzo odczuwalny był również wzrost cen mięsa, którego ceny poszybowały o 38 proc.

Najmniej odczuwalne podwyżki dotknęły warzywa i owoce, które podrożały kolejno o 8,5 i 11 proc. W badaniu uwzględniono 52 najczęściej wybierane przez konsumentów produkty codziennego użytku. Łącznie zestawiono ze sobą blisko 40 tys. cen detalicznych z ponad 40 tys. sklepów należących do 63 sieci handlowych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DROŻYZNA W SKLEPACH NIE ODPUSZCZA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: