Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

DROGIE UTRZYMANIE SPÓŁEK GÓRNICZYCH

Ponad 28 miliardów złotych – tyle będzie kosztowało podatników utrzymanie trzech spółek sektora węgla kamiennego w latach 2022-2031. To część założeń nowego systemu wsparcia publicznego dla branży górniczej.

DROGIE UTRZYMANIE SPÓŁEK GÓRNICZYCH

Poselski projekt nowelizacji ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego zapowiada stworzenie nowego systemu wsparcia utrzymania dla tej branży do czasu jej zamknięcia.

System jest skierowany do spółek produkcyjnych: Polskiej Grupy Górniczej, Tauron Wydobycie i Węglokoks Kraj.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

CZYTAJ TEŻ: MIĘDZY CZYSTYM WĘGLEM A CZYSTĄ ILUZJĄ

Nowy projekt ma polegać między innymi na dopłatach do kosztów redukcji zdolności produkcyjnych w czasie realizacji planu zamknięcia wspomnianych spółek. Po rozpoczęciu procesu likwidacji spółki mogą liczyć na wsparcie finansowe związane z jego nadzwyczajnymi kosztami. Nowelizacja przewiduje także zawieszenie i następnie umorzenie zobowiązań spółek względem ZUS i Polskiego Funduszu Rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...