Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

DROGIE SUROWCE MOCNO UDERZAJĄ W PRZEMYSŁ

Wzrost cen surowców i materiałów najbardziej uderza w duże firmy. Według Polskiego Instytutu Ekonomicznego drożejące surowce w największym stopniu odczuwają firmy zatrudniające powyżej 250 osób, m.in. z branży przetwórczej i budowlanej.

DROGIE SUROWCE MOCNO UDERZAJĄ W PRZEMYSŁ

Braki surowców i półfabrykatów mogą wyhamować polski przemysł
Główny Urząd Statystyczny w kwietniu odnotował rekordowy wzrost produkcji przemysłowej w Polsce. Ale bardzo dobre wyniki rodzimego przemysłu zależą od kilku czynników. Za największą barierę, która może wyhamować polską produkcję, analitycy uznają niedobory surowców, wynikające z zaburzeń w globalnych łańcuchach dostaw.

W analizie wskazano, że drożejąca ropa, gaz oraz rudy metali powodują nie tylko wzrost cen towarów i usług, lecz także przyczyniają się do pogorszenia warunków biznesowych coraz większej liczby firm, dla których obecny czas jest okresem odbudowy i powrotu na rynek.

CZYTAJ TEŻ: NOWI CZŁONKOWIE RPP. KOTECKI I LITWINIUK POWOŁANI PRZEZ SENAT. TERAZ CZAS NA SEJM

Z badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że dla ponad połowy polskich firm rosnące koszty zakupu surowców, materiałów i półproduktów wykorzystywanych do produkcji stanowią dużą i bardzo dużą barierę działalności.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DROGIE SUROWCE MOCNO UDERZAJĄ W PRZEMYSŁ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Główny Urząd Statystyczny poinformował , że w trzecim kwartale było więcej rejestracji i mniej upadłości firm w porównaniu z 2021 rokiem.

POLSKA

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu 2022 r. wzrosły rdr o 17,2 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem o 1,6 proc. –...

POLSKA

Polskie sklepy sprzedają mniej produktu w cenie większego.

POLSKA

W sierpniu wynagrodzenia w dół, a zatrudnienie lekko w górę.

%d bloggers like this: