Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

DROGI GAZ? PREZES PGNIG STRASZY KOLEJNYMI PODWYŻKAMI

Odbiorcy gazu muszą przygotować się na podwyżkę cen gazu.
Jak mówi Prezes PGNiG Paweł Majewski wniosek o podwyżkę cen gazu jest nieunikniony, gdyż na europejskich rynkach mocno drożeją wszystkie surowce.

KONTRAKTY NA GAZ 2022
Kontrakty na gaz, kopalnia ropy i gazu w Lubiatowie / FOT.: PGNIG

„Trzeba się liczyć, że takim wnioskiem będziemy zmuszeni wystąpić do Urzędu Regulacji Energii. Wielkość podwyżki nie jest jeszcze przesądzona. Taryfa jest ustalana na dłuższy okres, więc ta cena będzie spłaszczona, teraz mamy do czynienia ze wzrostem, ale liczymy się z tym, że na wiosnę ceny gazu spadną” – powiedział Majewski w rozmowie z PAP Biznes.
Zdanem szefa PGNiG zużycie gazu ziemnego w Polsce może w perspektywie 10 lat wzrosnąć o 50 proc. a PGNiG przygotowuje się, żeby zabezpieczyć zwiększony popyt.

DROGI GAZ? PREZES PGNIG STRASZY KOLEJNYMI PODWYŻKAMI
DROGI GAZ? PREZES PGNIG STRASZY KOLEJNYMI PODWYŻKAMI

Odchodzenie od źródeł węglowych będzie wymagało w okresie przejściowym przestawienia się na energię wytwarzaną z gazu. Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby zabezpieczyć w optymalnym stopniu dostawy błękitnego paliwa – powiedział Majewski.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Gazprom manipuluje danymi o zapasach gazu, żeby podbić jego ceny w Europie - informuje dziś Rzeczpospolita. Gazeta podaje dane z których wynika, że w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Ceny drewna 2022? Branża obawia się powtórki z 2021 roku Ceny tarcicy już rosną – mówi w BIZNES24 Rafał Szefler, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej...

POLSKA

Co dalej z programem czyste powietrze? W tej sprawie spotykają się dziś rano przedstawiciele narodowego funduszu ochrony środowiska, polskiej spółki gazownictwa i strona rządowa...

CENY

Gazprom wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do arbitrażu. Rosyjska spółka chce zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. PGNIG nie widzi do tego podstaw.