Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

DROGI GAZ? PREZES PGNIG STRASZY KOLEJNYMI PODWYŻKAMI

Odbiorcy gazu muszą przygotować się na podwyżkę cen gazu.
Jak mówi Prezes PGNiG Paweł Majewski wniosek o podwyżkę cen gazu jest nieunikniony, gdyż na europejskich rynkach mocno drożeją wszystkie surowce.

EUROPA SZUKA ROPY I GAZU
Kontrakty na gaz, kopalnia ropy i gazu w Lubiatowie / FOT.: PGNIG

„Trzeba się liczyć, że takim wnioskiem będziemy zmuszeni wystąpić do Urzędu Regulacji Energii. Wielkość podwyżki nie jest jeszcze przesądzona. Taryfa jest ustalana na dłuższy okres, więc ta cena będzie spłaszczona, teraz mamy do czynienia ze wzrostem, ale liczymy się z tym, że na wiosnę ceny gazu spadną” – powiedział Majewski w rozmowie z PAP Biznes.
Zdanem szefa PGNiG zużycie gazu ziemnego w Polsce może w perspektywie 10 lat wzrosnąć o 50 proc. a PGNiG przygotowuje się, żeby zabezpieczyć zwiększony popyt.

DROGI GAZ? PREZES PGNIG STRASZY KOLEJNYMI PODWYŻKAMI
DROGI GAZ? PREZES PGNIG STRASZY KOLEJNYMI PODWYŻKAMI

Odchodzenie od źródeł węglowych będzie wymagało w okresie przejściowym przestawienia się na energię wytwarzaną z gazu. Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby zabezpieczyć w optymalnym stopniu dostawy błękitnego paliwa – powiedział Majewski.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DROGI GAZ? PREZES PGNIG STRASZY KOLEJNYMI PODWYŻKAMI

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O bezrobociu, w szczególności o tym że stopa bezrobocia spada mimo spowolnienia gospodarczego rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem Sedlak...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji na ryku kredytów mieszkaniowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK i wykładowcą w SGH.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanym zamrożeniu cen gazu Rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Łukaszem Dębskim, European Desk Managerem w Ignitis Polska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak mogą kształtować się ceny paliw po uwzględnieniu tarczy podatkowej rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Radosławem Żukiem z Kancelarii Żuk Pośpiech,...

%d bloggers like this: