Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

DREWNO ZACZYNA TANIEĆ. WRESZCIE

Drewno sosnowe potaniało o 3.4% miesiąc do miesiąca. Cena za metr sześcienny sosny W_Standard na portalu e-drewno spadła w ubiegłym miesiącu we wrześniu do 624 zł.

DREWNO ZACZYNA TANIEĆ. WRESZCIE

Drewno zaczyna tanieć, jednak nadal jego cena jest o ponad 280 procent wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, gdy przedsiębiorcy za metr sześcienny sosny płacili 221 złotych.

CZYTAJ TEŻ: KIEDY STANIEJE STAL? NA RAZIE JEST JEJ MAŁO

Według analityków ten typ drewna to główny składnik w strukturze zakupowej przedsiębiorstw.

Serwis e-drewno to system umożliwiający zakup drewna w nadleśnictwach całej Polski w drodze aukcji elektronicznych prowadzony przez Lasy Państwowe.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Najwyższa w historii Niemiec okazała się grudniowa inflacja producencka. Wzrost cen notowanych przez producentów przekroczył 24%, poziom nienotowany w prowadzonych od 1949 roku analizach.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Ceny drewna 2022? Branża obawia się powtórki z 2021 roku Ceny tarcicy już rosną – mówi w BIZNES24 Rafał Szefler, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej...

UE

Finalny odczyt potwierdził, że inflacja w Niemczech jest najwyższa od czerwca 1992 roku i w grudniu wyniosła 5,3 procent - podał federalny urząd statystyczny...

CENY

Gazprom wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do arbitrażu. Rosyjska spółka chce zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. PGNIG nie widzi do tego podstaw.