Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

DREWNO BUDOWLANE NAJDROŻSZE W HISTORII

Drewno budowlane nie dość, że rekordowo drogie, to jeszcze go nie ma.

DREWNO BUDOWLANE NAJDROŻSZE W HISTORII
FOT.: Justus Menke / Unsplash

Portal e-drewno opublikował dziś informacje o cenach po których w lipcu sprzedawane było drewno. Ceny – zgodnie z tym, co mówią nam przedsiębiorcy z branży drzewnej – są rekordowe. Średnia cena drewna sosnowego W-Standard wyniosła prawie 550 zł za metr sześcienny.

DREWNO BUDOWLANE NAJDROŻSZE W HISTORII

Ale niestety drewno nie dość że drogie, to go nie ma, bo wolumen sprzedaży na krajowy rynek spada z miesiąca na miesiąc.

DREWNO BUDOWLANE NAJDROŻSZE W HISTORII

Branża drzewna narzeka, że Lasy Państwowe sprzedają drewno poza Polskę – przez co krajowi przetwórcy nie są w stanie kupić drewna. Zdaniem Marka Kubiaka, prezydenta Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego i właściciel sieci tartaków Poltarex, problem wziął się z 2018 roku, kiedy wichury i spowodowane nimi wiatrołomy wywołały nadwyżkę drewna do przerobu. Lasy Państwowe zwiększyły wtedy znacząco eksport. Drewno z wiatrołomów się skończyło, ale poziom eksportu zdaniem Kubiaka nie spada. A skutki tego ponoszą nabywcy w Polsce – mówi w BIZNES24 szef PIGPD.

Lasy Państwowe dotychczas nie przyjęły zaproszenia BIZNES24 do rozmowy o obniżeniu poziomu eksportu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Prąd na TGE znowu powyżej tysiąca za 1 MWh.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym dlaczego WIRON jest lepszy od WIBOR-u i czy na pewno, rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z profesorem Marianem Nogą z WSB we...

GPW

Dlaczego paliwo jest drogie? Mimo spadku miesiąc do miesiąca - marża Orlenu, największego producenta paliw w Polsce, wciąż jest gigantyczna.

FINANSE OSOBISTE

Kiedy oszczędzać prąd, żeby płacić mniej? Polskie Sieci Elektroenergetyczne podały godziny szczytu na wtorek.

%d bloggers like this: