Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

DR IRENA ERIS JEDNAK ZADEBIUTUJE NA GPW

ZYSK GPW

Czy będzie pierwszy prawdziwy debiut na GPW w tym roku? Producent kosmetyków Dr Irena Eris złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego aktualizację prospektu, ponieważ chce: “utrzymać gotowość do oferty, jeśli podejmie decyzję o realizacji tego scenariusza”.

W marcu ubiegłego kosmetyczna firma złożyła w Komisji prospekt w związku z rozważaną ofertą publiczną akcji i debiutem na GPW. Jednak trzy miesiące później w związku ze słabą koniunktura na rynkach finansowych zawiesiła swoje giełdowe plany.

Teraz do nich wraca. Jak powiedział prezes Dr Irena Eris, Paweł Orfinger, cytowany w komunikacie publiczna oferta akcji pozostaje jedną z możliwości wsparcia finansowania ekspansji.

Jeśli doszłoby by do publicznej oferty kosmetycznej spółki, mielibyśmy do czynienia z pierwszym w tym roku prawdziwym debiutem na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. W tym roku na rynku regulowanym pojawiły się akcje co prawda sześciu firm, wszystkie jednak po przenosinach z rynku

Jeśli doszłoby by do publicznej oferty kosmetycznej spółki, mielibyśmy do czynienia z pierwszym w tym roku prawdziwym debiutem na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. W tym roku na rynku regulowanym pojawiły się akcje co prawda sześciu firm, wszystkie jednak po przenosinach z rynku NewConnect. Z kolei na alternatywnym rynku mieliśmy pięciu debiutantów.

Dr Irena Eris jest polskim producentem kosmetyków i właścicielem marek m.in. Dr Irena Eris i Pharmaceris. Ponadto jest operatorem trzech hoteli SPA i operatorem sieci 25 salonów kosmetycznych. Firma została założona w 1983 r.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d