Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

DOMY W USA DROŻEJĄ TAK SZYBKO JAK BENZYNA

Nieruchomości w Stanach Zjednoczonych idą w górę. W II kwartale skok cen domów jednorodzinnych o ponad 20%, a to za sprawą silnego popytu przytłaczającego podaż nieruchomości na rynku.

DOMY W USA DROŻEJĄ TAK SZYBKO JAK BENZYNA
FOT.: Sieuwert Otterloo / Unsplash

Ceny domów wzrosły praktycznie w każdej części USA. W metropoliach ponad 90% domów podrożało, a wg analiz mediana ceny za metr kwadratowy wzrosła o 10%. Zaś w całym kraju mediana wartości sprzedaży brutto istniejących domów jednorodzinnych wzrosła o 23% do 358 tys. dolarów w ciągu drugiego kwartału w porównaniu z rokiem ubiegłym.

DOMY W USA DROŻEJĄ – CZYNNIKI

Głównym czynnikiem wzrostu cen nieruchomości są niskie stopy procentowe i zwiększona liczba miejsc w pracy na odległość. Druga przyczyna pobudziła tym samym nowy popyt na zakup domów. Niemniej jednak szał kupowania domów okazał się oznakami spowolnienia w bieżących miesiącach. Nadmierne koszty przyciągnęły na rynek więcej sprzedawców i zepchnęły niektórych konsumentów na margines.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DOMY W USA DROŻEJĄ TAK SZYBKO JAK BENZYNA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

USA

Świetne, czyli fatalne dane z USA. Rynek pracy okazał się tak mocny, że może to oznaczać odsunięcie marzeń inwestorów giełdowych o spowolnienie podwyżek stóp...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

%d bloggers like this: