Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

DOMY W USA DROŻEJĄ TAK SZYBKO JAK BENZYNA

Nieruchomości w Stanach Zjednoczonych idą w górę. W II kwartale skok cen domów jednorodzinnych o ponad 20%, a to za sprawą silnego popytu przytłaczającego podaż nieruchomości na rynku.

DOMY W USA DROŻEJĄ TAK SZYBKO JAK BENZYNA
FOT.: Sieuwert Otterloo / Unsplash

Ceny domów wzrosły praktycznie w każdej części USA. W metropoliach ponad 90% domów podrożało, a wg analiz mediana ceny za metr kwadratowy wzrosła o 10%. Zaś w całym kraju mediana wartości sprzedaży brutto istniejących domów jednorodzinnych wzrosła o 23% do 358 tys. dolarów w ciągu drugiego kwartału w porównaniu z rokiem ubiegłym.

DOMY W USA DROŻEJĄ – CZYNNIKI

Głównym czynnikiem wzrostu cen nieruchomości są niskie stopy procentowe i zwiększona liczba miejsc w pracy na odległość. Druga przyczyna pobudziła tym samym nowy popyt na zakup domów. Niemniej jednak szał kupowania domów okazał się oznakami spowolnienia w bieżących miesiącach. Nadmierne koszty przyciągnęły na rynek więcej sprzedawców i zepchnęły niektórych konsumentów na margines.

DOMY W USA DROŻEJĄ TAK SZYBKO JAK BENZYNA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Oczekiwania inflacyjne w USA są najniższe od dwóch lat - wynika z danych opublikowanych przez FED w Nowym Jorku.

USA

Dziś amerykanie próbowali sprzedać obligacje o wartości 50 mld dolarów. Tom di Galoma współkierujący nowojorską spółką BTIG powiedział MarketWatch, że aukcja poszła źle.

CENY

Zerowy VAT na żywność pozostanie z nami prawdopodobnie do końca marca przyszłego roku. Minister finansów Andrzej Kosztowniak podpisał rozporządzenie o zerowej stawce VAT na...

USA

Amerykańscy inwestorzy czekają na jutrzejsze dane o inflacji w listopadzie oraz środową decyzję Komitetu Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Piątkowa sesja...

%d