Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

DOM DEVELOPMENT Z NIŻSZYMI ZYSKAMI I SPRZEDAŻĄ

Zapaść na rynku mieszkaniowym widać już w wynikach największego krajowego dewelopera mieszkaniowego, firmy Dom Development.

DOM DEVELOPMENT Z NIŻSZYMI ZYSKAMI I SPRZEDAŻĄ

W trzecim kwartale roku warszawska spółka miała 24 mln zł zysku wobec 54 mln zł zysku rok wcześniej. Nieco spadły też przychody ze sprzedaży – sięgnęły one 320 mln zł i były o 11 mln zł niższe niż rok wcześniej.

Jak napisał w komentarzu do wyników Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development rynek nieruchomości stał się bardzo wymagający, zwłaszcza dla mniejszych deweloperów. Główną przyczyną takiej sytuacji są rosnące stopy procentowe oraz zaostrzone kryteria oceny zdolności kredytowej, które spowodowały gwałtowny, ok. 70-procentowy, spadek wolumenu kredytów hipotecznych w III kwartale br. W rezultacie tego wyhamowania, wstrzymano rozpoczęcie wielu inwestycji mieszkaniowych.

CZYTAJ TEŻ: KERNEL Z DUŻĄ STRATĄ

Po dziewięciu miesiącach sprzedaż mieszkań Dom Development wyniosła 2 tys. 262 lokale (spadek o 24% r/r), a w samym III kwartale br. sprzedano 703 lokale (spadek 17,8%).


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DOM DEVELOPMENT Z NIŻSZYMI ZYSKAMI I SPRZEDAŻĄ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: