Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

DOLAR W GÓRĘ PO DANYCH O CPI Z USA

Pierwszy raz od grudnia ubiegłego roku wzrosła inflacja konsumencka w Stanach Zjednoczonych. Chwilę po publikacji danych dolar umocnił się do złotego o ok 2 grosze natomiast kontrakty na główne amerykańskie indeksy w handlu przedsesyjnym rosły o blisko 1%.

ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH
foto: pixabay.com

Podobną reakcje do S&P czy NASDAQ mogliśmy zobaczyć na GPW, gdzie indeks WIG20 wzrósł o kilkanaście punktów w ciągu zaledwie 10 minut.
Najmocniej na wzrost inflacji zareagował natomiast rynek surowców powodując ponad 1%tową przeceną złota, srebra a także ropy naftowej.

Konsensus rynkowy zakładał utrzymanie inflacji konsumenckiej w lutym na poziomie 3.1% tymczasem okazała się ona o 0.1 punktu procentowego wyższa.

DOLAR W GÓRĘ PO DANYCH O CPI Z USA

Te dane tylko umocniły w przekonaniu rynek, że pierwsza obniżka stóp procentowych za oceanem nastąpi najwcześniej 12 czerwca, a może i jeszcze później.

Z kolei w ujęciu miesięcznym amerykańska inflacja CPI zanotowała najwyższa dynamikę od września ubiegłego roku i wyniosła 0.4%. Głównym winowajcą odpowiedzialnym za wzrost tego wskaźnika były ceny energii, które poszły w górę o blisko 2 i pół procent. Koszty żywności utrzymały się na niezmienionym poziomie, a koszty utrzymania domu wzrosły o 0.4%.

Najbliższe posiedzenie rezerwy federalnej już 20 marca. Zapraszamy do transmisji wraz z polskim tłumaczeniem tylko w BIZNES24.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...