Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

DOBRY DZIEŃ DLA MARKA ZUCKERBERGA. META ROŚNIE 25 PROC.

Ponad 25 procent rosną dzisiaj akcje Mety. Dla spółki Marka Zuckerberga to najlepszy dzień od prawie dekady, dla niego samego – wielki oddech ulgi.

DOBRY DZIEŃ DLA MARKA ZUCKERBERGA. META ROŚNIE 25 PROC.
Fot: Anthony Quintano/Flickr.com (CC BY 2.0)

Jak podaje CNBC, Akcje Mety znajdują się na najwyższym poziomie od września 2022 r., czyli na kilka tygodni przed katastrofalnym raportem o wynikach za trzeci kwartał, który skłonił analityków z Wall Street do otwartego zakwestionowania przywództwa Zuckerberga.

Teraz narracja rynkowych specjalistów zmieniła się o 180 stopni. Do przychylniejszego spojrzenia na Facebooka wpłynęły dobre wyniki, ale też wypowiedź jej prezesa w czasie ich prezentacji.

Naszym motywem przewodnim zarządzania na rok 2023 jest „Rok wydajności”. Koncentrujemy się na tym, aby stać się silniejszą i bardziej zwinną organizacją.

Mark Zuckerberg

CZYTAJ TEŻ: META NA SPEEDZIE. PRAWIE 20% W GÓRĘ PO STARCIE HANDLU W USA

W IV kwartale 2022 roku Meta zaraportowała przychody na poziomie 32 mld 170 mln dolarów, podczas gdy rynki szacowały je na 31 mld 650 mln dolarów. Słabiej wypadł zysk na akcję, który wyniósł 1,76 dol. wobec prognozy na poziomie 2,26 dol.

Wzrost przychodów został osiągnięty głównie dzięki Facebookowi, Instagramowi i WhatsApp’owi. Ich przychody wyniosły 31 mld 250 mln dolarów i były niższe o 4,2 proc. r/r. Wynik jest jednak nadal całkiem niezły – patrząc na słabnący rynek reklam.

Segment Reality Labs, który odpowiada za Metaverse, po raz kolejny wygenerował ogromną stratę operacyjną, tym razem wynoszącą 4 miliardy 280 mln dol.

Wyniki – w sumie – całkiem niezłe – chociaż nie rewelacyjne. To zatem co skusiło inwestorów do aż takiego rajdu? Sekretem może być to, że akcje spółki były ostatnio – po prostu – naprawdę mocno przecenione.

Jak przypomina Bankier.pl, w 2022 r. akcje Meta zostały przecenione o blisko 70 proc. Dno trendu spadkowego akcje osiągnęły na początku listopada 2022 r., kiedy płacono za nie poniżej 90 dolarów. Podczas jednej – historycznej, jeśli chodzi o skalę wyprzedaży – sesji, kurs spadł o ponad 26 procent. Spadek wartości spółki wyniósł wtedy 241 mld dolarów.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nowe wnioski o zasiłek – na te dane jak co tydzień czekają inwestorzy w Stanach. Spodziewane jest 216 tysięcy wniosków. Ale dziś również kilka...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.