Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

DOBRE WYNIKI INPOSTU

Dobre wyniki InPostu – rosną obroty, rośnie kurs.

DOBRE WYNIKI INPOSTU

Notowana w Amsterdamie polska grupa InPost w calym 2022 r. dostarczyła o 44 proc. więcej przesyłek niż rok wcześniej. Zwiększenie skali biznesu powoli przekłada się też na wzrost notowań polskiej firmy.

Grupa InPost dostarczyła w 2022 roku 745 mln przesyłek, czyli o 44 proc. więcej niż rok wcześniej – podała spółka w komunikacie prasowym. W samym IV kwartale ur. grupa dostarczyła 222 mln przesyłek co przełożyło się na 23 proc. wzrost, w tym w Polsce o 18 proc., a na rynkach międzynarodowych o 32 proc.

CZYTAJ TEŻ: RYNKI USA OCZEKUJĄ PODWYŻKI STÓP PRZEZ FED

Na koniec 2022 roku grupa InPost miała 26.099 punktów nadań i odbioru, w tym 3 660 w Polsce oraz 22 439 na pozostałych rynkach. Jak ocenił Rafał Brzoska prezes InPostu to był kolejny dobry rok dla Grupy InPost. Przyrost wolumenów udało się to osiągnąć pomimo trudnych warunków makroekonomicznych będących wyzwaniem dla całego sektora e-commerce.

Do InPostu powoli przekonują się też inwestorzy. Po bardzo słabym debiucie na holenderskiej giełdzie AEX w styczniu 2021 r., w ciągu ostatnich sześciu miesięcy kurs akcji wzrósł aż o 44 proc. do poziomu 8 i pół euro za akcję.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DOBRE WYNIKI INPOSTU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

FIRMA

Wyższa składka zdrowotna dla przedsiębiorców już od lutego.

GOSPODARKA

Stare auta niemile widziane w centrum Warszawy.

RYNEK PRACY

Związkowcy Jastrzębskiej Spółki Węglowej zaczęli przygotowania do manifestacji w Warszawie. Przypomnijmy, domagali się 25-proc. podwyżki. Zarząd powiedział nie.

%d bloggers like this: