Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

DOBRE WYNIKI HANDLOWEGO

WYNIKI HANDLOWEGO

Dobrymi wynikami pochwalił sie tymczasem Bank Handlowy. Kwartalny zysk netto tego kontrolowanego przez amerykańską Citigroup banku wzrósł o 22 proc. do 611 i pół mln zł.

Do poprawy zysków przyczynił się przede wszystkim wzrost wyniku odsetkowego, który w ujęciu rocznym wzrósł o jedną czwartą do 834 mln zł.

Natomiast wynik z tytułu opłat i prowizji wyniósł 142 mln zł i był niższy o 6 proc. niż w drugim kwartale 2022 roku.

CZYTAJ TEŻ: CUD NA ORLENIE

Jak zauważył bank w komentarzu do wyników w drugim kwartale tegom roku klienci korporacyjni wykazywali mniejsze zainteresowanie kredytami. To efekt m.in. niższego zapotrzebowania na inwestycje i oczekiwania na możliwe obniżki stóp procentowych.

W lipcu br. Citigroup poinformowało, że planuje wznowienie procesu wyjścia z biznesu detalicznego w Polsce. Zgodnie ze strategią, Citi skupi się na rozwoju biznesu korporacyjnego w naszym kraju.

DOBRE WYNIKI HANDLOWEGO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: