Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

WYNIKI

DOBRA WIOSNA H&M

Zapowiada się dobra wiosna dla szwedzkiego H&M, drugiego co do wielkości producenta i dystrybutora odzieży w Europie.

DOBRA WIOSNA H&M
H&M Sergel Torg, Stockholm

Kurs akcji H&M na giełdzie w Sztokholmie rośnie dzisiaj o prawie 16 proc., po tym jak firma zapowiedziała wyższy niż oczekiwano zysk operacyjny za pierwszy kwartał 2024 roku.
Nowy dyrektor generalny szwedzkiej firmy Daniel Erver powiedział, że kupującym spodobały się wiosenne kolekcje marki, a w kolejnych kwartałach H&M chce skupić się na byciu wiarygodną marką modową, adresowaną dla młodszych klientek.

Erver objął stanowisko dyrektora generalnego w styczniu po nieoczekiwanej rezygnacji Heleny Helmersson po słabych wynikach koncernu, który tracił klientki na rzecz swojego głównego rywala, hiszpańskiego Inditeksu, właściciela m.in. marki Zara.

Po dzisiejszym wzroście kursu akcji H&M wart jest już 252 mld koron, czyli 95 mld zł. Dla porównania największy polski producent odzieży firma LPP może się pochwalić kapitalizacja w wysokości 28 mld zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...

UNIA EUROPEJSKA

Afera w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, która może spowodować utratę ogromnych środków z unijnej kasy.