Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

DO 30 CZERWCA WNIOSEK O ZGODĘ NA OPŁACENIE SKŁADEK NA DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE PO TERMINIE

Do 30 czerwca złóż wniosek o zgodę na opłacenie składek na dobrowolne ubezpieczenie po terminie.

WNIOSEK O ZGODĘ NA OPŁACENIE SKŁADEK
ZUS Warszawa

Bardzo ważna informacja dla osób, których dobrowolne ubezpieczenia ustały w listopadzie 2021 r. lub wcześniej i ubezpieczenia te nie zostały wznowione przed grudniem poprzedniego roku. Jeśli te osoby chcą być ponownie nimi objęte, muszą złożyć do ZUS nowe zgłoszenie.

W komunikacie ZUS poinformowano, że „po zmianie przepisów od grudnia 2021 r. nie jest już możliwe objęcie dobrowolnymi ubezpieczeniami na podstawie wniosku dorozumianego, czyli na podstawie terminowej wpłaty składek. Jednocześnie – licząc od składek za grudzień 2021 r. – jeśli ktoś opłaci składkę po terminie, nie straci już prawa do dobrowolnych ubezpieczeń”.

CZYTAJ TEŻ: JAK WYSOKO RPP PODNIESIE STOPY (ROZMOWA)

Wniosek o zgodę na opłacenie składek – tylko do 30 czerwca 2022

Wnioski o zgodę na opłacenie składek po terminie można złożyć tylko do 30 czerwca. Chodzi o przedsiębiorców i innych płatników składek, którzy opłacają dobrowolne składki ubezpieczeń chorobowych, emerytalnych i rentowych. Właściwy wniosek ma numer US-9 i można go złożyć osobiście lub za pomocą Platformy Usług Elektronicznych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DO 30 CZERWCA WNIOSEK O ZGODĘ NA OPŁACENIE SKŁADEK NA DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE PO TERMINIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Wyższa składka zdrowotna dla przedsiębiorców już od lutego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowym, pokaźnym obciążeniu dla kieszeni przedsiębiorców rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Radosławem Żukiem, partnerem w kancelarii Żuk, Pośpiech, doradca podatkowy.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

%d bloggers like this: