Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

DO 15.01 CZAS NA ROZLICZENIE TARCZY 2.0

15 stycznia mija termin rozliczenia tarczy 2.0 dla małych i średnich firm, które otrzymały dotacje z Polskiego Funduszu Rozwoju. Chodzi o firmy, które zatrudniają od 10 do 249 pracowników. Fundusz apeluje, by nie zostawiać rozliczenia na ostatnią chwilę, a przesłanie błędnego pliku JPK może skutkować zwrotem całej subwencji.

STARSI DYSKRYMINOWANI NA RYNKU PRACY
FOT.: Amy Hirschi / Unsplash

15 stycznia tego roku polski fundusz rozwoju uruchomił tarczę finansową 2.0, o którą mogli ubegać się mali i średni przedsiębiorcy. Wnioskując o wsparcie finansowe musieli przewidzieć i wyliczyć stratę , jaką poniosą w wyniku zamknięcia firm z powodu pandemii. Teraz do 15 stycznia przyszłego roku muszą się z funduszem rozliczyć i udowodnić, że faktycznie ponieśli wskazaną we wniosku stratę, a nadwyżkę oddać.
Przedsiębiorcy muszą złożyć oświadczenia ws. rozliczeń, oraz dołączyć do nich w formie załączników odpowiednie pliki JPK.

Do tej pory z tarczy 2.0 rozliczyło się 24 procent wszystkich firm, które subwencje otrzymały – potwierdził PAP wiceprezes PFR Bartosz Marczuk.

Z kolei 19 stycznia rozpocznie się drugi etap umorzeń subwencji z PFR – tym razem dla mikrofirm. Te mają czas do końca lutego na złożenie oświadczenia dotyczącego utrzymania działalności czy przestrzegania norm epidemicznych, które PFR zweryfikuje. Przedsiębiorstwa, które spełnią określone w regulaminie PFR warunki, mogą liczyć na umorzenie 100-procent otrzymanych subwencji.
Firmy, które po weryfikacji wniosków będą musiały zwrócić cześć subwencji, będą miały na to czas do 31 maja przyszłego roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DO 15.01 CZAS NA ROZLICZENIE TARCZY 2.0

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowych zasadach programu Mój Prąd rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Mirowskim, wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnikiem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak będzie wyglądała waloryzacja umów w ramach tak zwanej tarczy prawnej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z mecenas Agnieszką Zaborowską z kancelarii...

POLSKA

O nowych wytycznych Komisji Europejskiej dla krajów wspólnoty, w sprawie wsparcia przedsiębiorstw rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dominiką Taranko ze Związku Przedsiębiorców i...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kiedy i w jakiej wysokości otrzyma dodatek węglowy dla mieszkańców gmina Niepołomice rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Hebdą, wiceburmistrzem Niepołomic.

%d bloggers like this: