Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

DO 15.01 CZAS NA ROZLICZENIE TARCZY 2.0

15 stycznia mija termin rozliczenia tarczy 2.0 dla małych i średnich firm, które otrzymały dotacje z Polskiego Funduszu Rozwoju. Chodzi o firmy, które zatrudniają od 10 do 249 pracowników. Fundusz apeluje, by nie zostawiać rozliczenia na ostatnią chwilę, a przesłanie błędnego pliku JPK może skutkować zwrotem całej subwencji.

DO 15.01 CZAS NA ROZLICZENIE TARCZY 2.0
FOT.: Amy Hirschi / Unsplash

15 stycznia tego roku polski fundusz rozwoju uruchomił tarczę finansową 2.0, o którą mogli ubegać się mali i średni przedsiębiorcy. Wnioskując o wsparcie finansowe musieli przewidzieć i wyliczyć stratę , jaką poniosą w wyniku zamknięcia firm z powodu pandemii. Teraz do 15 stycznia przyszłego roku muszą się z funduszem rozliczyć i udowodnić, że faktycznie ponieśli wskazaną we wniosku stratę, a nadwyżkę oddać.
Przedsiębiorcy muszą złożyć oświadczenia ws. rozliczeń, oraz dołączyć do nich w formie załączników odpowiednie pliki JPK.

Do tej pory z tarczy 2.0 rozliczyło się 24 procent wszystkich firm, które subwencje otrzymały – potwierdził PAP wiceprezes PFR Bartosz Marczuk.

Z kolei 19 stycznia rozpocznie się drugi etap umorzeń subwencji z PFR – tym razem dla mikrofirm. Te mają czas do końca lutego na złożenie oświadczenia dotyczącego utrzymania działalności czy przestrzegania norm epidemicznych, które PFR zweryfikuje. Przedsiębiorstwa, które spełnią określone w regulaminie PFR warunki, mogą liczyć na umorzenie 100-procent otrzymanych subwencji.
Firmy, które po weryfikacji wniosków będą musiały zwrócić cześć subwencji, będą miały na to czas do 31 maja przyszłego roku.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

DOTACJE

Ponad 64 tys. osób otrzymało do lipca 2021 roku bezzwrotne wsparcie z funduszy europejskich na założenie firmy, poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT). Z...

DOTACJE

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od dziś przyjmuje wnioski o dofinansowanie do fotowoltaikii w ramach programu mój prąd. Maksymalna wysokość dofinansowania to...

FIRMA

Polski Fundusz Rozwoju wydał pierwsze 7 tysięcy decyzji dotyczących zwrotu subwencji Tarczy Finansowej 1.0 - poinformował PAP wiceprezes PFR Bartosz Marczuk. Termin uruchomienia spłat...

FIRMA

50 mln zł z UE na ekspansję zagraniczną MŚP. Przedsiębiorca może liczyć nawet na 800 tys. zł w w konkursie unijnym „Internacjonalizacja MŚP”, finansowanym...