Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

DŁUŻSZE WAKACJE KREDYTOWE WCIĄŻ NA STOLE

PROGRAM DEWELOPER PLUS

Przedłużenie wakacji kredytowych pozostaje na stole, nawet pomimo nieoczekiwanie dużej obniżki stóp procentowych – tak przynajmniej zapewnia Waldemar Buda.

Minister rozwoju i technologii zwrócił uwagę, że obniżenie stóp procentowych będzie miało realne przełożenie na raty kredytowe dopiero za kilka, kilkanaście miesięcy – „w zależności od tego, jaki kredyt został zaciągnięty”.

Zastrzegł, że będzie to ulga częściowa: „Obniżka nawet o 0,75 pkt. proc. to jest cały czas poziom referencyjny 6 proc., co powoduje, że ta rata jest nadal najczęściej znacząco wyższa w stosunku do tego, kiedy zawieraliśmy umowę kredytową np. w 2021 r. czy 2020 r. – gdy te stopy były maksymalnie niskie” – zauważył.

Buda przypomniał, że wówczas zawierano nawet 200 tys. rocznie umów kredytowych.

Według Waldemara Budy obniżka stóp procentowych jest korzystna. „Dobry kierunek, ale to nie wyklucza myślenia o przedłużeniu wakacji kredytowych na początek 2024 r.” – powiedział. Dodał, że decyzja w tej sprawie jest w rękach premiera Mateusza Morawieckiego i wkrótce zostanie ogłoszona.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.