Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

DŁUŻSZE WAKACJE KREDYTOWE WCIĄŻ NA STOLE

POPYT NA KREDYTY MIESZKANIOWE

Przedłużenie wakacji kredytowych pozostaje na stole, nawet pomimo nieoczekiwanie dużej obniżki stóp procentowych – tak przynajmniej zapewnia Waldemar Buda.

Minister rozwoju i technologii zwrócił uwagę, że obniżenie stóp procentowych będzie miało realne przełożenie na raty kredytowe dopiero za kilka, kilkanaście miesięcy – “w zależności od tego, jaki kredyt został zaciągnięty”.

Zastrzegł, że będzie to ulga częściowa: “Obniżka nawet o 0,75 pkt. proc. to jest cały czas poziom referencyjny 6 proc., co powoduje, że ta rata jest nadal najczęściej znacząco wyższa w stosunku do tego, kiedy zawieraliśmy umowę kredytową np. w 2021 r. czy 2020 r. – gdy te stopy były maksymalnie niskie” – zauważył.

Buda przypomniał, że wówczas zawierano nawet 200 tys. rocznie umów kredytowych.

Według Waldemara Budy obniżka stóp procentowych jest korzystna. “Dobry kierunek, ale to nie wyklucza myślenia o przedłużeniu wakacji kredytowych na początek 2024 r.” – powiedział. Dodał, że decyzja w tej sprawie jest w rękach premiera Mateusza Morawieckiego i wkrótce zostanie ogłoszona.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: