Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

BIZNES I POLITYKA

DŁUG ROSJI NA ŚMIECIOWYM POZIOMIE

Rosyjski dług na śmieciowym poziomie. Agencje Fitch i Moody’s mocno obniżyły rating kredytowy Rosji i ostrzegają, że to prawdopodobnie nie koniec pogarszania oceny rosyjskich obligacji. Wcześniej to samo zrobiła agencja S&P.

DŁUG ROSJI NA ŚMIECIOWYM POZIOMIE
DŁUG ROSJI NA ŚMIECIOWYM POZIOMIE / MOSKWA, POJEMNIKI ZE ŚMIECIAMI, FOT. PEXELS

Nowy rating rosyjskiego długu według Moody’s to B3 – czyli aż 6 poziomów poniżej poprzedniego Baaa3. Identyczny skok – o 6 pięter w dół – wykonała ocena wiarygodności rosyjskich obligacji w oczach Moodys, który obniżył rating z BBB do B. Agencje jako powód drastycznej obniżki ratingów podają dewastujące dla rosyjskiej gospodarki skutki sankcji, ale również wątpliwości co do tego, czy Rosja w obliczu sankcji będzie chciała spłacać długi – nawet, jeśli będzie ją na to stać.

CZYTAJ TEŻ: BLOKADA SWIFT JUŻ DZIAŁA

Śmieciowy poziom długu oznacza, że agencja ratingowa nie zaleca trzymania go po to, żeby otrzymać zwrot długu od pożyczkobiorcy – a wyłącznie po to, żeby zarobić na chwilowych zmianach wyceny obligacji.

Decyzje agencji ratingowych odnośnie długu nie są dezycjami symbolicznymi – ale znajdują realne odzwierciedlenie w popycie na dług. Fundusze inwestycyjne posiadają w swojej polityce inwestycyjnej zapisy dotyczące tego jaka część portfela może być ulokowana. Nowe ratingi Rosji oznaczają, że o miejsca portfelach inwestorów Rosja będzie musiała walczyć z takimi państwami, jak Białoruś, Angola, czy Lesotho.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DŁUG ROSJI NA ŚMIECIOWYM POZIOMIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć w Ukrainie i jakie tego mogą być konsekwencje rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z prof. Katarzyną Zysk z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że ropa drożeje po zapowiedzi ograniczenia wydobycia przez OPEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dorotą Sierakowską, analitykiem surowcowym Domu Maklerskiego Banku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

BIZNES I POLITYKA

Putin włączy okupowane tereny do Rosji? Putin może już w piątek ogłosić aneksję okupowanych terytoriów- przewiduje brytyjski resort obrony.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: