Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

DLACZEGO BIOMED TAK ROŚNIE?

Biomed Lublin jest dziś drugą najmocniej rosnącą spółka na całym warszawskim rynku. Nie jest jasne, czy to dalszy efekt wczorajszej informacji o dofinansowaniu spółki przez PARP.

REKORDOWE CENY PRODUCENTÓW
Biomed Lublin - linia produkcyjna

Dlaczego Biomed tak rośnie? Spółka już wczoraj informowała, że podpisała z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę na dofinansowanie produkcji leku Onko BCG. To produkowany przez Biomed lek na stosowany w terapii powierzchownych, nieinwazyjnych nabłonkowych guzów pęcherza moczowego. PARP przeleje na konta Biomedu ponad 43 miliony złotych – a cały koszt inwestycji to prawie 72 miliony złotych. Obecna kapitalizacja Biomedu do 313 mln zł. To oznacza, że dofinansowanie ze strony PARP stanowi niemal 14 procent wartości całej spółki.

CZYTAJ TEŻ: BIOMED LEKKO LEPSZE WYNIKI NIŻ ROK TEMU, ALE WAŻNIEJSZA JEST DOTACJA

Środowa sesja jest dla Biomedu najlepszą od 16 marca 2021 roki. Wtedy w ciągu jednego dnia kurs urósł o ponad 25%. Ale wówczas wynosił prawie 14 złotych – inwestorzy liczyli bowiem, że Biomed będzie w stanie dostarczać na rynek lek przeciw COVID-19 tworzony na bazie osocza ozdrowieńców.

Dlaczego Biomed tak rośnie?

Dlaczego Biomed tak rośnie?
Dlaczego Biomed tak rośnie?

W listopadzie okazało się jednak, że z leku przeciw COVID nic nie będzie. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie, który prowadził badania skuteczności preparatu nad którym pracował Biomed, wskazał, że „decyzja o zakończeniu badań została podjęta na podstawie dokonanych ustaleń z Agencją Badań Medycznych, mając na względzie optymalizację finansowania badania ze środków publicznych, wobec wyników wskazujących na brak osiągnięcia celów projektu”.


W szczytowym momencie koronawirusowej hossy na GPW, w marcu tego roku, jedna akcja Biomedu-Lublin warta była 20 i pół złotego. Po dzisiejszej przecenie walor spółki kosztuje już tylko 4 zł i 50 groszy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Warszawska giełda zamyka przejęcie parkietu w Armenii. Kierowana przez Marka Dietla spółka poinformowała dziś, że za 9,6 miliona złotych kupiła własnie 65 procent akcji...

RYNKI

Chcesz dywidendę z CD Projekt? Na decyzję masz mało czasu, bo trzeba ją podjąć najpóźniej w czwartek.

POLSKA

Spadkowy debiut Games Box na NewConnect.

POLSKA

Akcjonariusze bez dywidendy z PGE.

%d bloggers like this: