Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

DISNEY ROŚNIE PO WYNIKACH

Disney rośnie po wynikach za czwarty kwartał 2023 roku.

DISNEY ROŚNIE

Akcje Disneya rosną w notowaniach po sesyjnych o prawie 7 procent. Tak inwestorzy zareagowali na dobre wyniki spółki za czwarty kwartał.

Opublikowany raport za ostatnie trzy miesiące pokazuje, że wdrożony w ubiegłym roku program cięcia kosztów w spółce zaczyna przynosić efekty. Disney poinformował, że jest na dobrej drodze aby do końca tego roku zbić koszty o 7 mld 500 mln dolarów, czyli dokładnie tyle ile wynosił cel wyznaczony w ubiegłym roku przez zarząd spółki.

CZYTAJ TEŻ: WZROSTY NA WALL STREET

To ma się przełożyć na większe niż wcześniej zakładano zyski, które wypracuje spółka w tym roku. Disney spodziewa się bowiem, że w 2024 roku wypracuje 4 dolary 60 centów zysku na akcje, czyli aż o 20 proc. więcej, niż wynosiły wcześniejsze szacunki analityków.

Poza tym spółka ogłosiła, że za 1.5 mld dolarów przejmie w tym roku udziały w studiu Fortnite Epic Games i do 2025 roku uruchomi swój flagowy serwis streamingowy ESPN.

A teraz trochę przeszłości, czyli podsumowanie wyników spółki za czwarty kwartał.
Disney podał, że wypracował 1 dolar 22 centy zysku na akcje wobec oczekiwań rynków na poziomie 99 centów. Z kolei przychody spółki wyniosły 23 miliardy 550 milionów dolarów wobec 23 miliardów 640 mln dolarów oczekiwanych przez rynek.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DISNEY ROŚNIE PO WYNIKACH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowych wynikach Banku Pekao S.A, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńśkim, wiceprezesem Pekao S.A.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy KPO, wzrost płac oraz likwidacja tarcz antyinflacyjnych podbiją poziom inflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią Rady...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.