Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OSZCZĘDZANIE

DINO ZAPOWIADA EMISJĘ OBLIGACJI. BĘDĄ PODĄŻAĆ ZA WIBOREM

Dino Polska wyemituje obligacje o wartości 170 mln zł. Sieć handlowa zaoferuje inwestorom oprocentowanie WIBOR 3M plus 1,2 pkt proc. marży.

DINO ZAPOWIADA EMISJĘ OBLIGACJI. BĘDĄ PODĄŻAĆ ZA WIBOREM

Zarząd Dino Polska podjęł uchwałę o emisji czteroletnich obligacji na okaziciela.
Wartość nominalna to 1000 zł za obligację, łączna wartość nominalna to 170 mln zł. Oprocentowanie zostanie wyliczone w oparciu o zmienną stopę wskaźnika WIBOR 3M i powiększone o stałą marżę 1,2% w skali roku.

CZYTAJ TEŻ: OD DZIŚ OSZCZĘDNOŚCIOWE OBLIGACJE


Papiery będą zabezpieczone przez poręczenia wybranych spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Dino Polska. Emisja jest zaplanowana na 28 lipca tego roku, a wykup obligacji nastąpi 28 lipca 2026 roku.

„DINO POLSKA” S.A. – spółka warta ponad 33 mld zł – jest obecnie najbardziej wartościową w indeksie WIG20. Od stycznia do końca czerwca 2022 r. otworzyła 162 nowe sklepy wobec 150 rok wcześniej. Na koniec czerwca 2022 r. sieć Dino liczyła 1975 sklepów, podczas gdy rok wcześniej obejmowała 1622 markety.

Jak podaje portal obligacje.pl, na Catalyst pozostają obecnie dwie serie długu Dino. Krótsze z nich – DNP1023 – wyceniane są (poniedziałek 18.07.2022) na 99,9 proc. wartości nominalnej. Dla dłuższej serii DNP1025 nie wystawiono natomiast żadnych oferta kupna/sprzedaży.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DINO ZAPOWIADA EMISJĘ OBLIGACJI. BĘDĄ PODĄŻAĆ ZA WIBOREM

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

%d bloggers like this: