Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GIEŁDA

DINO NAJDROŻSZE W HISTORII

DINO NAJDROŻSZE W HISTORII

Po dzisiejszym wzroście o ponad 6% kurs akcji sieci handlowej Dino wspiął się na najwyższy poziom w historii spółki.

Z kapitalizacją przekraczającą 43 mld zł, Dino zostało też drugą najcenniejszą polską firmą na całej GPW. Więcej, 72 mld zł, wart jest jedynie rodzimy potentat naftowy PKN Orlen.

Gdy niespełna sześć lat temu Dino debiutowało na giełdzie jedna akcja handlowej spółki wyceniana była na 37,50 zł. Dziś warta jest ponad 10 razy więcej – 442 zł.Dino to obecnie jedna z największych w naszym kraju sieci średniej wielkości supermarketów zlokalizowanych głównie w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach. Może pochwalić się obecnie siecią ponad 2100 placówek – dla porównania sprzedażowy lider w naszym kraju, czyli portugalska Biedronka ma 3400 takich sklepów.

Rajd Dino pozwolił założycielowi i największemu akcjonariuszowi sieci, Tomaszowi Biernackiemu wskoczyć do grona najbogatszych Polaków – jego pakiet akcji w Dino wart jest już 20 mld zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: