Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNOWACJE

DHL EXPRESS ZAMAWIA ELEKTRYCZNE SAMOLOTY. CHCE BYĆ PIERWSZYM OPERATOREM Z E-SAMOLOTAMI

DHL chce zostać pierwszą firmą logistyczną z elektrycznymi samolotami we flocie. Należący do Deutsche Post operator ogłosił właśnie, że zamówił dwanaście elektrycznych samolotów „Alice” izraelskiej firmy Eviation.

DHL EXPRESS ZAMAWIA ELEKTRYCZNE SAMOLOTY. CHCE BYĆ PIERWSZYM OPERATOREM Z E-SAMOLOTAMI

DHL Express liczy, że otrzyma samoloty w 2024 roku. Samolot „Alice” został zaprojektowany jako mieszcząca dwuosobową załogę i dziewięcioro pasażerów latająca taksówka. Jest w stanie rozwijać prędkość około 500 kilometrów na godzinę i na jednym ładowaniu baterii przelecieć ponad tysiąc kilometrów. Do tej pory spółka Eviation zebrała zamówienia na około 200 samolotów – ale wciąż nie uruchomiła ich seryjnej produkcji. Koszt jednego samolotu w wersji pasażerskiej to ok. 4 milionów dolarów – czyli 16 milionów złotych. Spółka z grupy DHL nie podała ile zapłaci za swoją elektryczną flotę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej nie zerwała rozmów z kontrolerami - przekazała BIZNES24 PAŻP. Wcześniej media obiegła informacja, że rozmowy zostały zerwane, a wyloty na...

BIZNES I POLITYKA

Od 2035 roku obywatele Unii Europejskiej kupią już tylko samochody elektryczne - czy to koniec aut spalinowych?

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

FINANSE OSOBISTE

Po pierwszym miesiącu funkcjonowania nowej edycji programu Mój Elektryk wpłynęło pół tysiąca wniosków na dofinansowanie zakupu samochodu elektrycznego. Jak powiedział w rozmowie z portalem...

%d bloggers like this: