Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

DGP: JUŻ 0.65 MLN UMÓW O DZIEŁO W POLSCE

Zatrudnionych na umowę o dzieło jednak znacznie więcej, niż spodziewał się ZUS. Do sierpnia zgłoszono ich ponad 650 tysięcy – pisze dziś Dziennik Gazeta Prawna powołując się na dane ZUS.

Wiosną prezes zakładu Genowefa Uścińska mówiła, że liczba zgłoszonych umów wyniosła tylko ok. 300 tys, czyli dużo poniżej obiegowych opinii mówiących, że prawie milion osób w Polsce pracuje na umowy cywilnoprawne. Ale to był moment w którym polska gospodarka dopiero wydobywała się z pandemii. Kolejne miesiące przyniosły lawinowy wzrost umów o dzieło zgłaszanych do ZUS.
Od początku roku każda osoba – nie tylko przedsiębiorcy – zatrudniający kogokolwiek na umowę o dzieło muszą ten fakt zgłosić do ZUSu w ciągu 7 dni od podpisania umowy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Firmy, które nie działają przez wprowadzenie stanu wyjątkowego mogą ubiegać się w ZUS o odroczenie terminu płatności składek oraz rozłożenie płatności na raty.

FINANSE

Czyżby rząd ugiął się pod presją przedsiębiorców i przystał na propozycje łagodniejszej podwyżki składki zdrowotnej? Według informacji Dziennika Gazety Prawnej nie 9 a 4.9...

FIRMA

Zbierane od stycznia przez ZUS dane o umowach o dzieło obalają mity wokół tych umów - mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.