Connect with us

Hi, what are you looking for?

PODATKI

DGP: JAKA ULGA DLA KLASY ŚREDNIEJ?

Coraz więcej wiadomo już o tzw. uldze podatkowej dla klasy średniej. Minister finansów potwierdził doniesienia Dziennika Gazety Prawnej który jako pierwszy napisał o algorytmie odliczenia podatkowego.

Specjalnie skonstruowany mnożnik ma sprawić, by osoby zarabiające pomiędzy 5,8 tys. zł a 11,1 tys. zł brutto miesięcznie nie straciły na proponowanych zmianach podatkowych.

Wielkość ulgi ma być wyliczana na podstawie wzoru, który ma uwzględniać pensję brutto skorygowaną o ustalone na sztywno: wskaźnik i kwotę. Dokładnie będą dwa wskaźniki . Jeden dla zarobków w przedziale 68,6 tys. a 102,6 tys. zł rocznie oraz drugi od 102,6 tys. do 133,6 tys. zł. Dla każdego z tych przedziałów stosowane wskaźniki mają się różnić – potwierdził w Polskim Radiu minister finansów Tadeusz Kościński. – Tak, pracujemy nad tym i mamy taką propozycję, by zneutralizować wpływ zniesienia możliwości odliczania składki zdrowotnej od podatku. Idea jest taka, by dla osoby, która pracuje na umowę o pracę, jest singlem i nie ma dzieci, zmiana była neutralna. – mówił Kościński.

Tymczasem według nieoficjalnych informacji przekazanych wczoraj przez polityków Porozumienie Jarosława Gowina, wicepremier ma na początku tygodnia zaproponować by z tej lub podobnej ulgi mogli też korzystać przedsiębiorcy. W tym kontekście mówi się również o możliwości podniesienia kosztów uzyskania przychodów zamiast stosowania specjalnych mnożników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.