Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

DGP: JAKA ULGA DLA KLASY ŚREDNIEJ?

Coraz więcej wiadomo już o tzw. uldze podatkowej dla klasy średniej. Minister finansów potwierdził doniesienia Dziennika Gazety Prawnej który jako pierwszy napisał o algorytmie odliczenia podatkowego.

DGP: JAKA ULGA DLA KLASY ŚREDNIEJ?
FOT.: BIZNES24

Specjalnie skonstruowany mnożnik ma sprawić, by osoby zarabiające pomiędzy 5,8 tys. zł a 11,1 tys. zł brutto miesięcznie nie straciły na proponowanych zmianach podatkowych.

Wielkość ulgi ma być wyliczana na podstawie wzoru, który ma uwzględniać pensję brutto skorygowaną o ustalone na sztywno: wskaźnik i kwotę. Dokładnie będą dwa wskaźniki . Jeden dla zarobków w przedziale 68,6 tys. a 102,6 tys. zł rocznie oraz drugi od 102,6 tys. do 133,6 tys. zł.

Dla każdego z tych przedziałów stosowane wskaźniki mają się różnić – potwierdził w Polskim Radiu minister finansów Tadeusz Kościński. – Tak, pracujemy nad tym i mamy taką propozycję, by zneutralizować wpływ zniesienia możliwości odliczania składki zdrowotnej od podatku. Idea jest taka, by dla osoby, która pracuje na umowę o pracę, jest singlem i nie ma dzieci, zmiana była neutralna. – mówił Kościński.

Tymczasem według nieoficjalnych informacji przekazanych wczoraj przez polityków Porozumienie Jarosława Gowina, wicepremier ma na początku tygodnia zaproponować by z tej lub podobnej ulgi mogli też korzystać przedsiębiorcy. W tym kontekście mówi się również o możliwości podniesienia kosztów uzyskania przychodów zamiast stosowania specjalnych mnożników.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DGP: JAKA ULGA DLA KLASY ŚREDNIEJ?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wiceminister finansów Artur Soboń o nadchodzących zmianach w CIT w rozmowie z Marcinem Dobrowolskim z BIZNES24.

POLSKA

Od 1 lipca stawka PIT spadnie z 17 do 12 procent. To jedna ze zmian wprowadzonych przyjętą wczoraj przez Sejm nowelizacją.

POLSKA

Dzisiaj ostatni dzień na złożenie PIT - termin upływa o północy.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Zmiana formy opodatkowania – kiedy skala podatkowa, podatek liniowy lub ryczałt? Termin mija już w poniedziałek

%d bloggers like this: