Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

PODATKI

DGP: JAKA ULGA DLA KLASY ŚREDNIEJ?

Coraz więcej wiadomo już o tzw. uldze podatkowej dla klasy średniej. Minister finansów potwierdził doniesienia Dziennika Gazety Prawnej który jako pierwszy napisał o algorytmie odliczenia podatkowego.

DGP: JAKA ULGA DLA KLASY ŚREDNIEJ?
FOT.: BIZNES24

Specjalnie skonstruowany mnożnik ma sprawić, by osoby zarabiające pomiędzy 5,8 tys. zł a 11,1 tys. zł brutto miesięcznie nie straciły na proponowanych zmianach podatkowych.

Wielkość ulgi ma być wyliczana na podstawie wzoru, który ma uwzględniać pensję brutto skorygowaną o ustalone na sztywno: wskaźnik i kwotę. Dokładnie będą dwa wskaźniki . Jeden dla zarobków w przedziale 68,6 tys. a 102,6 tys. zł rocznie oraz drugi od 102,6 tys. do 133,6 tys. zł.

Dla każdego z tych przedziałów stosowane wskaźniki mają się różnić – potwierdził w Polskim Radiu minister finansów Tadeusz Kościński. – Tak, pracujemy nad tym i mamy taką propozycję, by zneutralizować wpływ zniesienia możliwości odliczania składki zdrowotnej od podatku. Idea jest taka, by dla osoby, która pracuje na umowę o pracę, jest singlem i nie ma dzieci, zmiana była neutralna. – mówił Kościński.

Tymczasem według nieoficjalnych informacji przekazanych wczoraj przez polityków Porozumienie Jarosława Gowina, wicepremier ma na początku tygodnia zaproponować by z tej lub podobnej ulgi mogli też korzystać przedsiębiorcy. W tym kontekście mówi się również o możliwości podniesienia kosztów uzyskania przychodów zamiast stosowania specjalnych mnożników.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DGP: JAKA ULGA DLA KLASY ŚREDNIEJ?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Znamy budżet na przyszły rok. Projekt ustawy w tej sprawie został dzisiaj przyjęty przez rząd – poinformował rzecznik Piotr Mueller.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

618 złotych, 24 grosze za megawatogodzinę. Jak ma się ta cena do stawek, które płacili dotychczas samorządowcy za energię elektryczną? O tym rozmawiał Marcin...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

POLSKA

Ministerstwo Finansów zapowiedziało wyższe oprocentowanie obligacji od października.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: