Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PARKIET: W ’22 MIESZKANIA O 4% W GÓRĘ – ZAPOWIADAJĄ DEWELOPERZY

Deweloperzy mieszkaniowi wieszczą schłodzenie rynku w przyszłym roku – pisze dziś Parkiet. Rosnące stopy procentowe, wzrastające koszty gruntów i materiałów powodują, że sprzedaż mieszkań może stać się bardziej konkurencyjne.

DEWELOPERZY
Deweloperzy mieszkaniowi

Redakcja Parkietu przeprowadziła serię wywiadów z członkami zarządów największych polskich deweloperów. Według Zbigniewa Juroszka, prezesa Atalu, rok 2022 będzie pod znakiem 3 słów, to jest: grunty, koszty i stopy – rzecz jasna stopy procentowe. Utrudnienia w dostępie do działek, a także presja płacowa spowolni procesy inwestycyjne wielu deweloperów.

CZYTAJ TEŻ: JAK RZĄD ZNIECHĘCI FUNDUSZE DO ZAKUPU MIESZKAŃ? (ROZMOWA)

Inaczej na 2022 rok zapatruje się Nikodem Iskra, prezes Murapolu, dla którego popyt na rynku mieszkaniowym będzie utrzymywał się na wysokim poziomie, ponieważ ludzie będą ratowali kapitał przed rosnącą inflacją. Niestety z uwagi, które prezes twierdzi że deficyt na rynku mieszkań będzie cały czas wzrastał.

Deweloperzy – prognoza na 2022

Deweloperzy twierdzą, że mieszkania w 2022 roku wzrosną na wartości do 4 procent, a to za sprawą m.in. nowych technologii budowlanych, które będą stawiać na zeroemisyjność budowli. Dodatkowo ograniczona dostępność do finansowania zakupu mieszkań może zwiększyć konkurencyjność na rynku i większe ulgi dla klientów, którzy będą kupowali mieszkania w całości za prywatny kapitał.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv
DEWELOPERZY MIESZKANIOWI 2022
Deweloperzy mieszkaniowi, fot.: ThePowerCouple/Unsplash

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

One Solution zadebiutował na NewConnect - zainteresowanie było olbrzymie.

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Tematem rozmowy w BIZNES24 są ulgi dla przedsiębiorców. Roman Młodkowski rozmawia z Joanną Litwińską - doradcą podatkowym w kancelarii Rödl&Partner.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Biznes i Zarządzanie - nowy przedmiot w szkołach, o którym rozmawiają na antenie BIZNES24 Marcin Dobrowolski i prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

POLSKA

Analiza Oxford Economics jest tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z BIZNES24 z Mateuszem Urbanem z Oxford Economics.