Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

DEVELIA GORZEJ OD OCZEKIWAŃ

Develia z wynikami kwartalnymi gorszymi od oczekiwań.

DEVELIA
źródło: Develia

Gorsze czasy dla deweloperów widać również w wynikach Develii. Mimo, że
Zysk netto spółki w trzecim kwartale wyniósł prawie 35 mln zł, w porównaniu do 29 mln zł zysku rok wcześniej. Raport za trzeci kwartał spółka opublikowała już po zamknięciu warszawskiego parkietu.

Przychody Develii w trzecim kwartale wyniosły ponad 200 mln zł, a zysk operacyjny osiągnął prawie 51 mln zł. Rok wcześniej spółka miała prawie 220 mln zl przychodów i prawie 50 mln zł EBIT.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI NEWAGU GORSZE NIŻ ROK TEMU

Przychody ze sprzedaży po trzech kwartałach 2022 r. wyniosły 320 mln zł, wobec 596 mln zł rok wcześniej, a zysk netto 50,5 mln zł wobec 84,8 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Andrzej Oślizło prezes spółki, w komunikacie prasowym napisał, że w 2022 roku spodziewa się, że spółce uda się sprzedać tysiąc sześćset mieszkań.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DEVELIA GORZEJ OD OCZEKIWAŃ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: