Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIEMCY

DEUTSCHE WIRTSCHAFT NA MINUSIE. PKB SPADŁ O 12 MILIARDÓW EURO

Deutsche Wirtschaft na rocznym minusie. PKB Niemiec skurczyło się w całym ubiegłym roku o 0.3 procent -wynika z opublikowanych przed południem wstępnych danych.

DEUTSCHE WIRTSCHAFT NA MINUSIE. PKB SPADŁ O 12 MILIARDÓW EURO

W liczbach bezwzględnych oznacza to, że niemiecka gospodarka wyprodukowała w ubiegłym roku towary i usługi o wartości w sumie 12 miliardów euro niższej, niż rok wcześnie. W Polsce taka kwota wystarczyłaby mniej więcej na półroczny budżet NFZ.

Dla Niemiec spadek wartości PKB o 12 miliardów euro nie jest szczególnie dotkliwy – cały roczny produkt krajowy brutto Niemiec ma wartość 3 bilionów 867 miliardów euro. To jakieś 5 razy więcej, niż polskie PKB, a osób do podziału tego bogactwa jest tylko nieco ponad 2 razy więcej, niż w Polsce.

Niemcy to największy zagraniczny klient polskich firm. Do Niemiec eksportujemy ponad 1/4 całej polskiej sprzedaży za granicę.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DEUTSCHE WIRTSCHAFT NA MINUSIE. PKB SPADŁ O 12 MILIARDÓW EURO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...