Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

DEUTSCHE BANK ZAPOWIADA ZWOLNIENIA

DEUTSCHE BANK ZAPOWIADA ZWOLNIENIA

Deutsche Bank zaraportował jedenasty z rzędu zysk kwartalny i zapowiedział, że będzie zwalniał pracowników.

W czwartek ten jeden z największych banków w Europie poinformował, że od stycznia do marca wypracował ponad 1 miliard 100 mln euro zysku netto. Był on wyższy nie tylko od oczekiwań analityków, którzy zapowiadali, że zysk banku nie przekroczy 865 mln euro, ale też od wyniku z ubiegłego roku, kiedy bank raportował niewiele ponad 1 mld euro.

Głównym motorem napędowym Deutsche Banku były dochody z odsetek, które rok do roku wzrosły aż o 71%.

Spadły jednak depozyty banku z ponad 621 mld euro do 592 mld euro. Według banku spadek depozytów został spowodowany zwiększoną konkurencją cenową i normalizacją.

Mimo dobrych wyników bank zasygnalizował cięcia etatów dla pracowników nie zajmujących się klientami i poinformował o ostrzejszym niż oczekiwano 19%. spadku przychodów banku z sektora inwestycyjnego.
Jak informuje Reuters, Deutsche Bank zamierza zwolnić 800 osób w ramach nowej kampanii oszczędnościowej.

Na koniec pierwszego kwartału liczba pracowników Deutsche Banku wynosiła prawie 87 tys. osób.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: