Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

DEMOKRACI CHCĄ HISTORYCZNEJ PODWYŻKI PODATKU DOCHODOWEGO

Czy dojdzie do historycznej podwyżki podatków w Stanach Zjednoczonych? Taki projekt złożyła właśnie partia Demokratyczna. Większe wpływy z podatków mają zapewnić finansowanie polityki socjalnej administracji Bidena.

DEMOKRACI CHCĄ HISTORYCZNEJ PODWYŻKI PODATKU DOCHODOWEGO

Projekt zakłada podniesienie stawki podatków dla korporacji oraz dla najbogatszych Amerykanów. Stawka podatku dochodowego urośnie z 37 procent do 39.6 procent dla osób zarabiających co najmniej 435 tys. dolarów rocznie. Osoby zarabiające powyżej 5 milionów dolarów będą płacić dodatkowy 3-procentowy podatek.

Podwyżka podatków nie ominie firm. CIT dla dużych firm wzrośnie z 21 do 26,5 procent. Projekt Demokratów zakłada też wyższą stawkę podatku od dochodów kapitałowych – ta wzrośnie z 20 do 25 procent. Wpływy z podatków szacowane są na 3 biliony dolarów i mają pokryć koszty reformy socjalnej, które szacowane są na 3.5 biliona dolarów. Reforma socjalna zakłada m.in. dostęp dla wszystkich amerykanów do przedszkoli, pełną opiekę zdrowotną dla seniorów, ulgi podatkowe na dzieci oraz inwestycje w zieloną transformację energetyczną.

Propozycje reformy podatkowej będą jeszcze dyskutowane pomiędzy Białym Domem, Senatem a Izbą reprezentantów. Republikanie już zapowiadają sprzeciw.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

OTOCZENIE MAKRO

Rekordowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej spłynęły zza oceanu. Grudniowy indeks wyniósł 7% i jest najwyższy od czasów prezydentury Ronalda Reagana.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.