Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

DELOITTE BEZ PRAWA DO AUDYTU W POLSCE?

DELOITTE BEZ PRAWA DO AUDYTU W POLSCE?

Największa na świecie spółka zajmująca się audytem finansowym nie będzie mogła badać sprawozdań finansowych w Polsce. Ma to być pokłosie głośnej afery GetBack.

Polska Agencja Nadzoru Audytowego zakazała spółce Deloitte Audyt przeprowadzania badań sprawozdań finansowych – donosi Rzeczpospolita. Obecni klienci Deloitte rozpoczęli poszukiwania nowych audytorów.

Deloitte ma zostać wykreślona z list audytorów w listopadzie. Decyzja jednak nie jest prawomocna. Deloitte może wnioskować o zawieszenie jej wykonania i zaskarżyć ją w sądzie administracyjnym.

Deloitte Audyt sp. z o.o. była m.in. audytorem GetBacku upadłej spółki zarządzającej wierzytelnościami.

Jak powiedziała nam Katarzyna Nowak z biura prasowego Deloitte, Deloitte Audyt sp. z o.o. otrzymała decyzję drugiej instancji PANA i równocześnie podjęła kroki zmierzające do odwołania się od jej zasadności na drodze sądowo-administracyjnej.

Deloitte to międzynarodowa firma świadcząca usługi doradcze i audytorskie. Należy do tzw. wielkiej czwórki firm zajmujących się audytem finansowym. W Polsce działa od 1990 roku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: