Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

DEFLACJA PRODUCENCKA W USA

W Stanach mocniej niż szacowano hamują ceny producentów.

GOSPODARKA USA
foto: pexels.com

Jak wynika z najnowszego raportu federalnego Biura Statystyki Pracy, wskaźnik cen producentów (nazywany również inflacją PPI) w Stanach Zjednoczonych spadł w maju o 0.2% w porównaniu z kwietniem. Ceny wzrosły jednak o 2.2% w porównaniu do maja poprzedniego roku.

DEFLACJA PRODUCENCKA W USA

Ceny zawartych we wskaźniku towarów spadły w ujęciu miesięcznym o 0.8%, natomiast dla usług pozostały bez zmian. Natomiast po wyłączeniu cen żywności, energii i usług handlowych w maju nie zmieniły się w ujęciu miesięcznym, wzrosły zaś o 3.2% rocznie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.