Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

DEFLACJA CEN HURTOWYCH W INDIACH

DEFLACJA CEN HURTOWYCH

Piąty miesiąc z rzędu utrzymuje się deflacja cen hurtowych w najludniejszym kraju świata i jednocześnie piątek gospodarce globu – poinformowało indyjskie Ministerstwo Handlu. Miesiąc wcześniej skala spadku cen była głębsza i wyniosła 1.36%.

DEFLACJA CEN HURTOWYCH W INDIACH
Deflacja cen hurtowych w Indiach. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Największe zmiany zostały odnotowane w kategoriach paliwa i energia z jednej oraz produkty spożywcze z drugiej strony. Same paliwa podrożały o 3%, zaś najistotniejsze z punktu widzenia konsumentów tego kraju warzywa potaniały o ponad 8% miesiąc do miesiąca.

CZYTAJ TEŻ: ENEA Z SETKAMI MILIONÓW STRATY

Premier, Narendra Modi, zapowiedział wiosną skok Indii z piątego na trzecie miejsce największych gospodarek świata. Według sierpniowej analizy EY (i-łaj) mogą ten status osiągnąć już w 2028 roku, dwa lata przed celem wyznaczonym słowami polityka.

Polski eksport do Indii w 2021 roku przekroczył 1 miliard dolarów po wzroście o 70% rok do roku. Ale wciąż stanowi zaledwie 0.2% naszej wymiany handlowej.

DEFLACJA CEN HURTOWYCH W INDIACH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: