Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

DEFLACJA CEN HURTOWYCH W INDIACH

DEFLACJA CEN HURTOWYCH

Piąty miesiąc z rzędu utrzymuje się deflacja cen hurtowych w najludniejszym kraju świata i jednocześnie piątek gospodarce globu – poinformowało indyjskie Ministerstwo Handlu. Miesiąc wcześniej skala spadku cen była głębsza i wyniosła 1.36%.

DEFLACJA CEN HURTOWYCH W INDIACH
Deflacja cen hurtowych w Indiach. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Największe zmiany zostały odnotowane w kategoriach paliwa i energia z jednej oraz produkty spożywcze z drugiej strony. Same paliwa podrożały o 3%, zaś najistotniejsze z punktu widzenia konsumentów tego kraju warzywa potaniały o ponad 8% miesiąc do miesiąca.

CZYTAJ TEŻ: ENEA Z SETKAMI MILIONÓW STRATY

Premier, Narendra Modi, zapowiedział wiosną skok Indii z piątego na trzecie miejsce największych gospodarek świata. Według sierpniowej analizy EY (i-łaj) mogą ten status osiągnąć już w 2028 roku, dwa lata przed celem wyznaczonym słowami polityka.

Polski eksport do Indii w 2021 roku przekroczył 1 miliard dolarów po wzroście o 70% rok do roku. Ale wciąż stanowi zaledwie 0.2% naszej wymiany handlowej.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja w strefie euro bez zmian. Z finalnych danych Eurostatu wynika, że odczyt zharmonizowany, pozwalający porównać zmianę cen w różnych krajach w strefie euro,...

INFLACJA

Inflacja bazowa czyli ta za którą odpowiada Rada Polityki Pieniężnej w kwietniu znowu spadła, ale nadal jest daleko od celu Narodowego Banku Polskiego.

USA

Po kilku miesiącach gorszych odczytów, wreszcie w USA pojawia się inflacyjna ulga. Co prawda wskaźnik inflacji nadal pozostaje relatywnie wysoki, ale inwestorzy mogli się...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kiedy przyspieszy inflacja i dlaczego oraz jaki będzie ten przyrost, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z prof. Grażyną Ancyparowicz, doradczynią prezesa NBP...