Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BUDŻET

DEFICYT ZA 2023 R. NIŻSZY OD PLANÓW

Deficyt budżetu państwa na koniec grudnia 2023 r. wyniósł niespełna 85 mld 600 mln zł — podało Ministerstwo Finansów. To olbrzymi wzrost wobec poprzedniego roku, kiedy oficjalny deficyt nie przekraczał 13 mld zł.

LICZBA SPRAW KARNYCH SKARBOWYCH
źródło: BIZNES24

Ubiegłoroczny deficyt i tak okazał się niższy niż wcześniejsze plany. Zaplanowany w budżecie deficyt na koniec ubiegłego roku miał wynieść 92 mld zł.

Ubiegłoroczny deficyt i tak okazał się niższy niż wcześniejsze plany. Zaplanowany w budżecie deficyt na koniec ubiegłego roku miał wynieść 92 mld zł.

Z danych MF wynika, że dochody budżetu wyniosły 574 mld zł, co stanowi 95,5 proc. planowanej kwoty.

Co może martwić ministra finansów, spadły dochody podatkowe budżetu – szczególnie te z CIT-u i VAT-u.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...