Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

USA

DB: FED NAKRĘCA TYKAJĄCĄ INFLACJĘ

Inflacja w Stanach Zjednoczonych może stać się trwałym problemem i doprowadzić do kryzysu w nadchodzących latach – uważają ekonomiści niemieckiego Deutsche Banku. Ich zdaniem zaniedbanie przez amerykański bank centralny wzrostu inflacji spowoduje, że globalna gospodarka będzie siedzieć na tykającej bombie zegarowej.d

DB: FED NAKRĘCA TYKAJĄCĄ INFLACJĘ

Według szefa ekonomistów Deutsche Banku, Davida Folkerts-Landau brak zacieśniania polityki przez Fed do chwili, gdy inflacja zacznie trwale rosnąć, może mieć brzemienne skutki dla gospodarki i aktywności finansowej.
Zdaniem DB „może to wywołać znaczącą recesję i uruchomić łańcuch problemów finansowych na całym świecie, szczególnie na rynkach w krajach rozwijających się jeśli nie w tym lub przyszłym to w 2023 roku.”

Superniskie stopy procentowe, które banki centralne na niemal całym świecie wprowadziły na początku pandemii, w krótkiej perspektywie są korzystne dla tej części biznesu banków, która polega na inwestowaniu w akcje. Niekorzystna natomiast dla kluczowej dla banków działalności – czyli udzielania kredytów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O cenach żywności rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Marianem Owerko, prezesem i założycielem Bakallandu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak oszczedzać w trudnych czasach i niskich oprocentowaniach lokat rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Majtkowskim, analitykiem w eToro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: