Connect with us

Hi, what are you looking for?

BANKI

DB: FED NAKRĘCA TYKAJĄCĄ INFLACJĘ

Inflacja w Stanach Zjednoczonych może stać się trwałym problemem i doprowadzić do kryzysu w nadchodzących latach – uważają ekonomiści niemieckiego Deutsche Banku. Ich zdaniem zaniedbanie przez amerykański bank centralny wzrostu inflacji spowoduje, że globalna gospodarka będzie siedzieć na tykającej bombie zegarowej.d

Według szefa ekonomistów Deutsche Banku, Davida Folkerts-Landau brak zacieśniania polityki przez Fed do chwili, gdy inflacja zacznie trwale rosnąć, może mieć brzemienne skutki dla gospodarki i aktywności finansowej.
Zdaniem DB „może to wywołać znaczącą recesję i uruchomić łańcuch problemów finansowych na całym świecie, szczególnie na rynkach w krajach rozwijających się jeśli nie w tym lub przyszłym to w 2023 roku.”

Superniskie stopy procentowe, które banki centralne na niemal całym świecie wprowadziły na początku pandemii, w krótkiej perspektywie są korzystne dla tej części biznesu banków, która polega na inwestowaniu w akcje. Niekorzystna natomiast dla kluczowej dla banków działalności – czyli udzielania kredytów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.