Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

DB: FED NAKRĘCA TYKAJĄCĄ INFLACJĘ

Inflacja w Stanach Zjednoczonych może stać się trwałym problemem i doprowadzić do kryzysu w nadchodzących latach – uważają ekonomiści niemieckiego Deutsche Banku. Ich zdaniem zaniedbanie przez amerykański bank centralny wzrostu inflacji spowoduje, że globalna gospodarka będzie siedzieć na tykającej bombie zegarowej.d

DB: FED NAKRĘCA TYKAJĄCĄ INFLACJĘ

Według szefa ekonomistów Deutsche Banku, Davida Folkerts-Landau brak zacieśniania polityki przez Fed do chwili, gdy inflacja zacznie trwale rosnąć, może mieć brzemienne skutki dla gospodarki i aktywności finansowej.
Zdaniem DB „może to wywołać znaczącą recesję i uruchomić łańcuch problemów finansowych na całym świecie, szczególnie na rynkach w krajach rozwijających się jeśli nie w tym lub przyszłym to w 2023 roku.”

Superniskie stopy procentowe, które banki centralne na niemal całym świecie wprowadziły na początku pandemii, w krótkiej perspektywie są korzystne dla tej części biznesu banków, która polega na inwestowaniu w akcje. Niekorzystna natomiast dla kluczowej dla banków działalności – czyli udzielania kredytów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

A za oceanem senat zatwierdził kandydaturę Jerome'a Powella na drugą kadencję jako szefa amerykańskiej rezerwy federalnej.

ŚWIAT

Chiny także mierzą się z wyższą niż zakładano inflacją. Zgodnie z dzisiejszym odczytem w kwietniu ceny towarów i usług wzrosły o 2.1% r/r a...

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

POLSKA

Kredyty znowu podrożeją choć nie tak mocno jak oczekiwał rynek. Rada Polityki Pieniężnej podniosła bowiem główną stopę procentową o 75 pkt bazowych. Od dziś...

%d bloggers like this: