Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

DAVOS BOI SIĘ POLIKRYZYSU. THE GLOBAL RISK REPORT 2023

Davos boi się szybko ronących kosztów życia, oraz postępującego rozwarstwienia społeczeństw. Ale w perspektywie 10 lat głównym wyzwaniem pozostaje katastrofa klimatyczna.

DAVOS BOI SIĘ POLIKRYZYSU. THE GLOBAL RISK REPORT 2023

Szybko rosnące koszty życia i szybko rosnącę rozwarstwienie społeczeństw – to zdaniem finansowej elity świata zbierającej się co roku w Davos – największe średnioterminowe ryzyko. Organizatorzy World Economic Forum opublikowali dziś swój doroczny raport poprzedzający spotkanie w Davos.

Postępujące rozwarstwienie pojawia się w raportach World Economic Forum od lat – ale wystrzał cen energii nie tylko pogłębił obawy przed nim, ale w dodał jeszcze powiększającą się – a to już nowa tendencja w skali ostatnich dekad – liczbę osób żyjących w skrajnym ubóstwie.
W skali długoterminowej podstawowym zagrożeniem pozostała katastrofa klimatyczna. Przy czym ów długi termin w odczuciu ankietowanych to już nie 50 – a zaledwie 10 lat. To oznacza, że światowi liderzy biznesu dają już nam tylko dekadę w miarę spokojnego życia mimo zmian klimatu.

Autorzy raportu kończą go apelem o zacieśnienie międzynarodowej współpracy, żeby uchronić świat przed tym, co nazywają „polikryzysem” – czyli nałożeniem się na siebie szeregu kryzysów, które wzajemnie będą się wzmacniać.

Zobacz prezentację The Global Risk Report 2023

Kiedy szczyt w Davos 2023

Tegoroczne forum w Davos rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DAVOS BOI SIĘ POLIKRYZYSU. THE GLOBAL RISK REPORT 2023

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Marek Dietl, szef warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, zwrócił się z apelem do innych giełd o przekazanie 0,25 proc. swoich przychodów za 2021 r. na...

INNE

Szczyt w Davos odwołany. Politycy i biznesmeni nie przyjadą na styczniowe spotkanie w Alpach szwajcarskich. Jako powód odwołania podano rosnące zagrożenie omikronem i wzrost...

%d bloggers like this: