Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

DATAWALK BEZ STRAT

DATAWALK BEZ STRAT
źródło: DataWalk

Informatyczna spółka DATAWALK specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania do analizy dużej ilości danych dostarczyła dziś raport za pierwszy kwartał roku. Firmie udało się wyjść z ubiegłorocznej straty i wypracować zysk.

Osiągnięcie w pierwszych trzech miesiącach roku 4 miliony 300 tysięcy zysku netto to bardzo dobra wiadomość zwłaszcza, wobec spadku przychodów do 3 milionów 200 tysięcy złotych. To o 900 tysięcy złotych mniej niż w pierwszym kwartale roku ubiegłego.

CZYTAJ TEŻ: ZYSK PKO BP POWYŻEJ OCZEKIWAŃ

Zarząd spółki dał też nadzieję na dalszą poprawę wyników. Jak napisał prezes Paweł Wieczyński, pierwsze oznaki poprawy są już widoczne, choćby w lejku sprzedażowym, gdzie wartość zakwalifikowanych kontraktów po raz pierwszy przekroczyła 40 mln dolarów rosnąc w ujęciu rocznym o 59 procent.

Wczoraj na zamknięciu akcje spółki drożały lekko do 66.6 zł, ale to wciąż o 70% mniej niż w szczycie osiągniętym dwa lata temu.

DATAWALK BEZ STRAT

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: