Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

DARMOWE LEKI ZA PÓŁTORA MILIARDA

DARMOWE LEKI

Program darmowych leków dla dzieci, młodzieży oraz seniorów od 65 lat może być uruchomiony jeszcze jeszcze w tym roku. Tak wynika z planów rządu. Ustawę, która ma wprowadzić nowe uprawnienia, gabinet zamierza przyjąć jeszcze w tym kwartale.

Wczoraj w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów pojawił się projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o refundacji leków, których to ustaw przyjęcie planowane jest do końca tego miesiąca.

CZYTAJ TEŻ: SUPERMOCARSTWO NIE ZBANKRUTUJE

Konkretny wykaz dostępnych za darmo leków minister zdrowia będzie ogłaszał w obwieszeniu – oddzielnie dla młodych, oddzielnie dla seniorów.

Dodatkowo wprowadzony ma zostać kod uprawnienia „DZ”, który będzie wpisywany na recepcie, i który będzie podstawą możliwości skorzystania z uprawnienia do bezpłatnych leków przez obie te grupy pacjentów.

Według Ministerstwa Zdrowia koszt nowelizacji zamknie się w kwocie półtora miliarda złotych rocznie.

DARMOWE LEKI ZA PÓŁTORA MILIARDA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: