Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

DANIEL OBAJTEK PISZE DO PREZYDENTA

DANIEL OBAJTEK
Daniel Obajtek

Opozycja chce by Orlen zapłacił prawie 15 mld zł za zamrożenie cen energii i gazu. Daniel Obajtek, prezes koncernu pisze do prezydenta, że działania posłów są niekorzystne i wymierzone w stabilność finansową spółki. Ale jeszcze na początku lutego tego roku Daniel Obajtek pisał, tak: „Przekażemy w 2023 roku prawie 14 mld zł na zamrożenie cen gazu”.

W obszernym liście opublikowanym na portalu X prezes naftowego koncernu prosi Andrzeja Dudę, prezydenta RP by ten wnikliwie przeanalizował propozycję posłów opozycji w sprawie zamrożenia cen prądu i gazu. Obajtek dowodzi, że wprowadzenie tych rozwiązań będzie „szkodliwe zarówno dla dalszego rozwoju koncernu, polskiej gospodarki, jak i bezpieczeństwa energetycznego Polski”.

CZYTAJ TEŻ: WALL STREET GOTOWA NA MIKOŁAJA

W swoim liście prezes żali się, że kosztami zamrożenia cen energii zostanie obciążony tylko Orlen mimo że na giełdzie są też inne spółki skarbu państwa.

Na początku lutego kiedy rząd PiS przedłużał tarcze na prąd i gaz prezes Obajtek pisał tak: „W ramach koncernu multienergetycznego przekażemy w 2023 roku prawie 14 mld zł na zamrożenie cen gazu dla 7 mln polskich domów (…) Wraz z rządem chronimy Polaków przed skutkiem kryzysu energetycznego”. Od tego czasu zmieniło się jedno. 15 października PiS stracił większość w Sejmie.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DANIEL OBAJTEK PISZE DO PREZYDENTA

  Click to comment

  Chcesz coś dodać? Śmiało!

  MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

  TRANSKRYPCJA WYWIADU

  O rekordowych wynikach Banku Pekao S.A, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńśkim, wiceprezesem Pekao S.A.

  TRANSKRYPCJA WYWIADU

  O tym czy w Polsce mamy już bańkę w nieruchomościach i kiedy spadną ceny, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Szymonem Pifczykiem, autorem autor...

  TRANSKRYPCJA WYWIADU

  O tym czy KPO, wzrost płac oraz likwidacja tarcz antyinflacyjnych podbiją poziom inflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią Rady...

  TRANSKRYPCJA WYWIADU

  O ulgach dla przedsiębiorców oraz dla współwłaścicieli spółek z o.o. płacących ZUS, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mirosławą Zugaj, partnerem w Chojnacka &...