Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

DANIA: MAMY KONTROLĘ NAD PANDEMIĄ

Od dziś Dania znosi wszystkie obostrzenia covidowe a wirus przestaje być traktowany jak choroba krytyczna dla społeczeństwa. Rząd ogłosił, że ma kontrolę nad pandemią.

Premierka Danii Mette Frederiksen, FOT.: stm.dk

Od dziś mieszkańcy i turyści nie muszą pokazywać paszportu covidowego gdy chcą korzystać restauracji, salonu fryzjerskiego czy kosmetycznego oraz w klubach nocnych.

Według duńskich mediów od następnego miesiąca znikną ograniczenia dotyczące liczby uczestników wydarzeń publicznych, takich jak koncerty czy imprezy sportowe.

Duńskie ministerstwo zdrowia chwali się rekordowymi wskaźnikami szczepień i dlatego zdecydowano o znacznym luzowaniu obostrzeń. Jeśli jednak sytuacja zdrowotna w Danii będzie się pogarszać, rząd zapowiada powrót do restrykcji covidowych.

Według danych Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób w pełni zaszczepionych jest 70 procent społeczeństwa, a jedną dawką blisko 75 procent Duńczyków.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Jeśli jesteś pracownikiem służby zdrowia, lub jeśli masz co najmniej 50 lat - możesz już dziś zapisać się na trzecią dawkę szczepienia przeciw covid-19....

FIRMA

4. fala pandemii w Polsce rozkręca się na dobre. Dane o zakażeniach przekroczyły w czwartek 700 przypadków.

FIRMA

PFR gotowe do kolejnych tarcz Dlaczego prezes PFR wspiera REITy Dlaczego PFR inwestuje w CCC TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ 16.09.2021 NA ANTENIE...

NIERUCHOMOŚCI

Grupa Atrium zaprzecza informacjom, że ma zamiar wyburzyć trzy centra handlowe w Warszawie. W oświadczeniu nie podaje jednak ile powierzchni handlowej zostanie zachowane po...