Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

DANIA: MAMY KONTROLĘ NAD PANDEMIĄ

Od dziś Dania znosi wszystkie obostrzenia covidowe a wirus przestaje być traktowany jak choroba krytyczna dla społeczeństwa. Rząd ogłosił, że ma kontrolę nad pandemią.

DANIA: MAMY KONTROLĘ NAD PANDEMIĄ
Premierka Danii Mette Frederiksen, FOT.: stm.dk

Od dziś mieszkańcy i turyści nie muszą pokazywać paszportu covidowego gdy chcą korzystać restauracji, salonu fryzjerskiego czy kosmetycznego oraz w klubach nocnych.

Według duńskich mediów od następnego miesiąca znikną ograniczenia dotyczące liczby uczestników wydarzeń publicznych, takich jak koncerty czy imprezy sportowe.

Duńskie ministerstwo zdrowia chwali się rekordowymi wskaźnikami szczepień i dlatego zdecydowano o znacznym luzowaniu obostrzeń. Jeśli jednak sytuacja zdrowotna w Danii będzie się pogarszać, rząd zapowiada powrót do restrykcji covidowych.

Według danych Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób w pełni zaszczepionych jest 70 procent społeczeństwa, a jedną dawką blisko 75 procent Duńczyków.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Ostatniej doby wykryto w Polsce ponad 22 tysiące nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 592 osoby z COVID-19, z czego 75 procent to osoby niezaszczepione -...

Bez kategorii

WIG20 zaliczył w piątek największy jednosesyjny spadek od 23 marca 2020 roku - gdy w Polsce rozpoczynała się pandemia. WIG spadł najmocniej od 28...

ŚWIAT

Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie zaaprobowała lek na COVID-19, opracowywany wspólnie przez Ridgeback Biotherapeutics i Merck.

COVID

Od dziś przez miesiąc obowiązuje lockdown na Łotwie. Nie działają szkoły, sklepy oraz restauracje. Od 20-tej do 5-tej rano obowiązuje też godzina policyjna. Wszystko...