Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

DANIA – MAMY KONTROLĘ NAD PANDEMIĄ

Od dziś Dania znosi wszystkie obostrzenia covidowe a wirus przestaje być traktowany jak choroba krytyczna dla społeczeństwa. Rząd ogłosił, że ma kontrolę nad pandemią.

DANIA - MAMY KONTROLĘ NAD PANDEMIĄ
Premierka Danii Mette Frederiksen, FOT.: stm.dk

Od dziś mieszkańcy i turyści nie muszą pokazywać paszportu covidowego gdy chcą korzystać restauracji, salonu fryzjerskiego czy kosmetycznego oraz w klubach nocnych.

Według duńskich mediów od następnego miesiąca znikną ograniczenia dotyczące liczby uczestników wydarzeń publicznych, takich jak koncerty czy imprezy sportowe.

CZYTAJ TEŻ: ETAT KOSZTUJE JUŻ PONAD 8 TYS. ZŁ. PENSJE W POLSCE NIE ROSŁY TAK SZYBKO OD 2008 ROKU

Duńskie ministerstwo zdrowia chwali się rekordowymi wskaźnikami szczepień i dlatego zdecydowano o znacznym luzowaniu obostrzeń. Jeśli jednak sytuacja zdrowotna w Danii będzie się pogarszać, rząd zapowiada powrót do restrykcji covidowych.

Według danych Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób w pełni zaszczepionych jest 70 procent społeczeństwa, a jedną dawką blisko 75 procent Duńczyków.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DANIA - MAMY KONTROLĘ NAD PANDEMIĄ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Prace przy budowie lądowych odcinków Baltic Pipe w Danii mogą zostać wznowione, duńska agencja ochrony środowiska wydała pozwolenie środowiskowego – poinformowali we wtorek operatorzy...

FIRMA

Lockdown do galerii handlowych nie wrócił, ale klienci też nie. Szokujące dane o poziomie ruchu w galeriach przytacza serwis PropertyNews.

BIZNES I POLITYKA

Projekt lex Hoc idzie do kosza. W Sejmie jest nowy poselski projekt przepisów o testowaniu pracowników na COVID-19. Zakłada m.in. możliwość bezpłatnego testowania się...

FIRMA

Kwarantanna 7 dni - takie zasady obowiązują od wtorku, 25 stycznia. Ale izolacja nadal 10 dni. Czym się różni kwarantanna od izolacji?

%d bloggers like this: