Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

DANIA COFA POZWOLENIE NA BALTIC PIPE

Plany zakończenia umowy jamalskiej pod znakiem zapytania. Dania cofnęła pozwolenie na budowę Baltic Pipe – rurociągu, który ma transportować gaz z Norwegii do Polski.

DANIA COFA POZWOLENIE NA BALTIC PIPE

Powodem cofnięcia pozwolenia na budowę rurociągu są względy środowiskowe. Decyzja duńskich władz oznacza co najmniej, że inwestorzy muszą wykonać dodatkowe badania wpływu gazociągu na środowisko. Dopiero po tych badaniach będzie wiadomo, czy gazociąg będzie można zbudować w planowanym obecnie przebiegu.
Gazociąg miał zostać uruchomiony jesienią 2022 roku – kilkadziesiąt dni przed wygaśnięciem kontaktu jamalskiego między PGNiG a Gazpromem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Gazprom wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do arbitrażu. Rosyjska spółka chce zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. PGNIG nie widzi do tego podstaw.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Dlaczego gaz tak drożeje, skoro PGNiG kupuje większość według długoterminowego kontraktu jamalskiego – pyta w BIZNES24 prof. Grażyna Ancyparowicz, członkini Rady Polityki Pieniężnej, zszokowana...

UE

Kontrakty na gaz - z dostawą w styczniu 2022 roku - drugi dzień z rzędu utrzymują się na poziomie poniżej 100 euro.

BIZNES I POLITYKA

Droższy prąd i droższy gaz – Urząd Regulacji Energetyki zgodził się na podniesienie przez dostawców energii cen od stycznia 2022 roku o aż ok....