Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

„DAMY WIĘCEJ OKAZJI DO ŚWIĘTOWANIA”. PIOTR GARSTECKI O SCOPE FLUIDICS

Scope Fluidics to spółka biotechnologiczna, zajmująca się opracowywaniem i rozwojem innowacyjnych projektów w oparciu o technologie mikroprzepływowe, notowana na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od stycznia 2023. Wcześniej była notowana na rynku alternatywnym. Przez ostatni rok spółka urosła ponad 91,5 procent. Trzymiesięczna średnia transakcji to 2 052 akcji, kapitalizacja to 773 mln. C/Z – 2.43, C/WK 2.32.

"DAMY WIĘCEJ OKAZJI DO ŚWIĘTOWANIA". PIOTR GARSTECKI O SCOPE FLUIDICS

Zainteresowanie spółką mocno podsyciła wczorajsza informacja o tym, że zarząd Scope Fluidics wystąpił do akcjonariuszy z wnioskiem o wypłatę 233.3 mln zł w formie dywidendy. W przeliczeniu na jedną akcję to 85.57 zł – aż 30 proc. stopy zwrotu. Dzień dywidendy został zaproponowany na 27 marca 2022 r., a termin wypłaty na 31 marca 2022 r.

Ta szczodra dywidenda to efekt rekordowej transakcji między Scope Fluidics a amerykańskim gigantem branżowym Bio-Rad Laboratories. Podpisana w sierpniu ubiegłego roku umowa opiewa na kwotę do 170 mln dolarów, na którą składa się około 100 mln dolarów w gotówce oraz do 70 mln dolarów w tzw. płatnościach warunkowych. – Sprzedaż technologii PCR-ONE jest efektem kilkuletniej pracy całego zespołu, jak również efektem wieloletniego zaufania inwestorów. Jest to pierwszy taki duży sukces naszej spółki i bardzo się z niego cieszymy. Pracujemy nad tym, by Scope Fluidics oferował powtarzalny model biznesowy i tego typu przyjemne okazje do świętowania pojawiały się częściej – mówił Piotr Garstecki, prezes Scope Fluidics. 

To transakcja na rzecz światowego lidera w technologiach diagnostyki molekularnej. Amerykanie kupili od nas 100 procent praw do technologii, 100 procent udziałów w spółce Curiosity Diagnostics, która tutaj w Warszawie rozwija system diagnostyczny PCR–ONE. Jest to system, który w tej chwili jest już dopuszczony do rynku i ma olbrzymi potencjał, jeżeli chodzi o rozwój portfolio produktowego w obszarze szybkich, bardzo informatywnych, ale też dostępnych cenowo analiz molekularnych (…) Dzięki takim testom możemy potwierdzić lub wykluczyć m.in. obecność wirusa SARS CoV-2, ale też kilkanaście innych wirusów lub ich typy, podtypy lub charakterystyki. Na przykład antybiotykooporność, to w przypadku bakterii. Wyróżnia nas nie tylko cena pojedynczego testu, ale też łatwość obsługi – pełna automatyzacja – wystarczy podać próbkę bezpośrednio na jednorazowy kartridż i po kilkunastu minutach otrzymujemy informację.

Piotr Garstecki

CZYTAJ RÓWNIEŻ: SPORA DYWIDENDA, DUŻE INWESTYCJE. MICHAŁ JARCZYŃSKI O ARCTIC PAPER

Udana komercjalizacja jest widoczne w wynikach za 2022 rok. Ale na czym spółka będzie zarabiać w 2023 – przecież transakcje takie, jak z Bio-Radem, nie zdarzają się często?

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

INNE

O ponad 15 proc. urosły na na zamknięciu GPW akcje spółki Prochem. Kurs wystrzelił po informacji że spółka będzie zaangażowana w budowę elektrownii atomowej...