Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

“DAJMY NASZYM KLIENTOM CHWILĘ NA OSIĄGNIĘCIE SUKCESU”. FILIP GRANEK O XTPL

XTPL to firma komercjalizująca innowacyjną w skali globalnej technologię, umożliwiającą ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2017 roku. W ciągu ostatniego roku spółka urosła o około 85.22% proc. Trzymiesięczna średnia transakcji to 5 479 akcji, kapitalizacja 206 mln. Wskaźnik C/WK – 51.24.

“DAJMY NASZYM KLIENTOM CHWILĘ NA OSIĄGNIĘCIE SUKCESU”. FILIP GRANEK O XTPL

Firma ma za sobą bardzo dobry rok. Przychody ze sprzedaży produktów i usług w czwartym kwartale wyniosły prawie 3.5 mln zł, rosnąc o 83% w porównaniu do ubiegłego roku. W całym 2022 roku przychody ze sprzedaży produktów i usług sięgnęły 10.1 mln zł, blisko pięć razy więcej niż w 2021.

– Poprzedni rok był dla nas ogromnie dynamiczny pod kątem wzrostu sprzedaży – powiedział w BIZNES24 Filip Granek, prezes XTPL.

Cierpliwie rozwijamy naszą technologię precyzyjnego drukowania materiałów. Pracujemy nad samą technologią, ale również nad jej komercjalizacją. Wyodrębniliśmy 3 linie biznesowe, które zaczęły łapać dobrą trakcję – urządzenia drukujące, materiały do druku i projekty nakierowane na przemysłowe wdrożenia – zaczęły generować sprzedaż. Potwierdza się zatem nasza teza sprzed paru lat, że taka technologia będzie potrzebna i że znajdą się na nią międzynarodowi odbiorcy. Bardzo cieszymy się z tego, co udało się osiągnąć – ale to jest cały czas początek drogi. 10 milionów sprzedaży rocznej to jeszcze nie jest potężny wynik, jeszcze dużo pracy przed nami, ale to dobry punkt do dalszego rozwoju. 

Filip Granek

Czy zatem spółka wyszła już z okresu nieustannego poszukiwania kapitału na rozwój i weszła w fazę, w której będzie generowała regularne zyski? 

CZYTAJ TEŻ: „PATRZYMY NA TO, GDZIE MOŻEMY ROSNĄĆ W PRZYSZŁOŚCI”. JAKUB DWERNICKI O R22

– Jesteśmy na początku etapu, który nazwałbym skalowaniem biznesu – mówi prezes spółki. – Pierwszy, wieloletni etap inkubowania naszej technologii – cierpliwej i żmudnej pracy nad stworzeniem rozwiązania, które będzie się wyróżniało międzynarodowo i będzie wartością dla producentów nowoczesnej elektroniki – możemy już z sukcesem zamknąć. Oczywiście, będziemy kontynuować nasze badania rozwojowe, ale przede wszystkim jesteśmy w fazie wczesnej sprzedaży i w przededniu przyspieszania sprzedaży związanego z rozpędzaniem się tej “kuli śnieżnej”. Czyli potwierdzaniu wykorzystania naszej technologii przez poszczególnych klientów w różnych regionach świata. Dajmy chwilę naszym klientom na osiągnięcie sukcesu z naszą technologią i to będzie nam pomagało w kolejnych sprzedażach.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.

GPW

Wywiad z prezesem Grupy Azoty - ale bez najważniejszych pytań. Rzeczpospolita publikuje dziś odpowiedzi Huberta Kamoli, od niedawna prezesa Grupy Azoty, na pytania głównie...

USA

Przenosimy się za ocean gdzie trwa sezon wynikowy na Wall Street. Dzisiaj raportem za drugi kwartał pochwalił się US Bancorp, które wyglądają mizernie na...