Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

WYDARZENIA

CZYM SIĘ ZAJMUJE FUNDACJA MOST THE MOST (ROZMOWA)

O tym czym się zajmuje fundacja Most the Most rozmawiał na konferencji Banku Gospodarstwa Krajowego dla jednostek samorządu terytorialnego Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Brygidą Ślabską, prezes fundacji Most the Most.

CZYM SIĘ ZAJMUJE FUNDACJA MOST THE MOST (ROZMOWA)
źródło: BIZNES24

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Witam serdecznie z konferencji Banku Gospodarstwa Krajowego dla jednostek samorządu terytorialnego, której partnerem jest BIZNES24, a tematem przewodnim: „Samorząd terytorialny Finanse w czasach kryzysu”. Ta konferencja to cykliczne wydarzenie, które jest organizowane od 2005 roku, a w tym roku jej głównym tematem jest dialog między samorządami oraz jednostkami finansującymi w obliczu możliwości realizacji planów inwestycyjnych, w obliczu kryzysu i nowych wyzwań prawa krajowego i unijnego. Ten pierwszy, dzisiejszy dzień konferencji poświęcony jest prezentacji raportu BGK – „Priorytety inwestycyjne i źródła finansowania inwestycji samorządowych w latach 2021-22”, oraz inwestycjom samorządowym włączając te, które zostały zrealizowane w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. A naszym gościem jest prosto z konferencji – tuż przed otwarciem oficjalnym tejże konferencji, Brygida Ślabska, prezes Fundacji Most the Most, która zajmuje się budowaniem kapitału społecznego i zaangażowania społecznego w lokalnych społecznościach, w samorządach. Pani Prezes, w jaki sposób realizujecie swoje zadanie?


TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ

NA ANTENIE TELEWIZJI BIZNES24


BRYGIDA ŚLABSKA, PREZES FUNDACJI MOST THE MOST: Takim głównym, sztandarowym projektem Fundacji Most the Most jest konkurs Nasz Zabytek. To jest na tyle niezwykły projekt, że kierujemy go głównie do mieszkańców poszczególnych województw. Konkurs Nasz Zabytek ogłaszamy w każdym roku w każdym województwie. Teraz właśnie zamykamy pierwszy cykl tego naszego konkursu. Mamy już 13 zwycięzców w 13 województwach, a ten konkurs polega na tym, że pytamy mieszkańców poszczególnych województw o to, jakie zabytki według nich warto poddać rewaloryzacji, jakie funkcje społeczne te obiekty mają docelowo pełnić.

MD: Jakie kwoty zostały dotychczas przeznaczone na to działanie?

BŚ: Grant, który przyznaje nasza Fundacja – maksymalna wysokość tego grantu to jest milion złotych. No i oczywiście w przypadku, kiedy rewaloryzacja danego obiektu i nadanie mu nowej funkcji społecznej wykracza ponad milion złotych, wówczas oczywiście gmina, która przystępuje do konkursu, musi zadeklarować, że różnicę pokryje ze środków własnych.

MD: Pani prezes, ponad 400 samorządowców dzisiaj znajduje się w hotelu Victoria Sofitel w Warszawie. Czego Pani oczekuje po tej konferencji? Jakie są Pani oczekiwania?

BŚ: Dla mnie jest to też niezwykłe doświadczenie, kiedy będę mogła rzeczywiście wysłuchać, jak i z jakimi wyzwaniami spotykają się samorządowcy. Ale dla mnie bardzo ważny jest właśnie jutrzejszy dzień, kiedy głównie będziemy rozmawiać o zaangażowaniu społecznym. I tak, jak rozpoczęliśmy naszą rozmowę i mówimy o Fundacji Most the Most, o konkursie Nasz Zabytek, jest to dla nas niezwykle istotne – właśnie współpraca z samorządami, współpraca z lokalnymi społecznościami i budowanie kapitału społecznego, budowanie zaangażowania społecznego. Więc bardzo się cieszę, że taka rozmowa i taki dialog będzie miał miejsce.

MD: Słyszeliśmy przed chwilą wezwanie już na salę dla uczestników i prelegentów, więc pozwolę Pani wziąć udział w dalszej części spotkania, przy rozpoczęciu tego spotkania. Brygida Ślabska prosto z konferencji Banku Gospodarstwa Krajowego dla jednostek samorządu terytorialnego była naszym gościem. Bardzo dziękuję Pani Prezes. A my dzisiaj łączyć się będziemy przez większość dzisiejszego dnia, oraz przez cały jutrzejszy dzień prosto z Hotelu Victoria z konferencji BGK dla JST. Bardzo dziękuję.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CZYM SIĘ ZAJMUJE FUNDACJA MOST THE MOST (ROZMOWA)

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

USA

Kwartalna sprzedaż Apple najgorsza od 6 lat. Sprzedaż Apple spadła o 5% w IV kwartale zeszłego roku i jest to największy kwartalny spadek od...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wakacje kredytowe były chyba hasłem, które najmocniej kosztowo obciążyło wyniki banków w 2022 roku. O tym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bożeną Graczyk,...

%d bloggers like this: