Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

CZY ZEŁENSKI JEST MILIARDEREM? NAJPOPULARNIEJSZY POLITYK (ZACHODNIEGO) ŚWIATA OBCHODZI URODZINY

Czy Wołodymyr Zelenski jest miliarderem? Z okazji 45. urodzin ukraińskiego polityka i przedsiębiorcy sprawdziliśmy najbardziej wiarygodne informacje na temat jego prywatnego majątku.

WOŁODYMYR ZEŁENSKI
WOŁODYMYR ZEŁENSKI

Popularny internetowy mem, który krążył po sieci po ataku Rosji na Ukrainę twierdził, że prezydent tego państwa wart jest 1 miliard 400 milionów dolarów. Czy to możliwe?

Agresja Rosji na Ukrainę uszczupliła majątki najbogatszych Ukraińców tak, że pozostało ich na liście Forbesa zaledwie siedmiu. Nie ma jednak wśród nich Zelenskiego, jak również jego poprzednika, producenta słodyczy nazywanego czekoladowym magnatem, Petra Poroszenki.

CZYTAJ TEŻ: ZŁE WIEŚCI DLA ZARABIAJĄCYCH NA WYNAJMIE MIESZKAŃ (ROZMOWA Z DORADCĄ PODATKOWYM)

Najbardziej wartościową częścią majątku Zełenskiego do czasu objęcia przez niego prezydentury było 25% udziałów w grupie spółek Kvartal 95. Udziały swoje przekazał wspólnikom, ale oczekuje się, że je odzyska po zakończeniu działalności politycznej. To Kvartal 95 jest wyprodukował i jest właścicielem praw do serialu telewizyjnego Sługa Narodu, w której Zełenski gra nauczyciela wybranego na prezydenta.

Netflix, który dystrybuował serial w latach 2017-2021, ponownie wykupił prawa do niego po rozpoczęciu wojny. Przy szacunkowych przychodach na poziomie 30 milionów dolarów rocznie, Forbes Ukraina wycenił udziały Zełenskiego na 11 milionów dolarów.

CZYTAJ TEŻ: PRODUCENT LEOPARDÓW NAJDROŻSZY W HISTORII. ALE NIE NA DŁUGO

Portfel nieruchomości Zełenskiego wart był na początku wojny ok 4 milionów dolarów, jednak obecnie nie jest możliwa ich wiarygodna wycena ze względu na prowadzone działania wojenne. Składowymi tego zbioru jest apartament w centrum Kijowa, cztery mieszkania (w tym dwa jako współwłasność) oraz pięć miejsc parkingowych.

Wołodymyr Zełenski
WOŁODYMYR ZEŁENSKI

Zgodnie z oświadczeniami majątkowymi prezydent był do 2020 roku właścicielem wartej 4 i pół miliona dolarów willi w Forte dei Marmi we Włoszech oraz pięciu pokoi hotelowych w Gruzji, jednak zostały one sprzedane przed objęciem urzędu, a gotówka zadeklarowana w zeznaniu.

Nie ma dowodów potwierdzających posiadanie przez małżeństwo Zełenskich przypisywanej im przez internetowe trolle floty jachtów czy odrzutowców. Na prywatnym koncie posiadają gotówkę oraz obligacje wartości maksymalnie 2 milionów dolarów.

Tym samym, majątek kończącego dziś 45 lat prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zelenskiego wart jest od 15 do 20 milionów dolarów. Na pewno nie jest on miliarderem i raczej nie pojawi się na liście najbogatszych, ale wydaje się, że nie jest to w tej chwili jego najważniejszy cel.


Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CZY ZEŁENSKI JEST MILIARDEREM? NAJPOPULARNIEJSZY POLITYK (ZACHODNIEGO) ŚWIATA OBCHODZI URODZINY

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Kiedy 40-milionowa Ukraina wejdzie do wspólnego unijnego rynku? To pytanie zapewne padło w czasie szczytu Unia - Ukraina, który w cieniu rosyjskich bomb odbywał...

FIRMA

Pożar rafinerii w Szwecji - 6 dni przed wprowadzeniem embarga na paliwa z Rosji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że osoby, które zatrudniały w ubiegłym roku na etat obywateli Ukrainy, mogą mieć problemy z ich rozliczeniem przed urzędem skarbowym rozmawiała Natalia...

USA

Amerykański Lockheed Martin wyprodukuje więcej myśliwców F-16.

%d bloggers like this: