Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

CZY WYŻSZE SKŁADKI ZUS WYKOŃCZĄ FIRMY?

W przyszłym roku przedsiębiorcy zapłacą wyższe składki ZUS.

WYŻSZE SKŁADKI ZUS

Przyszłoroczna podwyżka składki ZUS dla wielu mikrofirm może być gwoździem do trumny – ocenił rzecznik MŚP Adam Abramowicz podczas otwarcia Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

W 2023 roku składka ZUS dla przedsiębiorców wzrośnie o 17 proc. czyli o ok. 200 zł, sięgając prawie 1,4 tys. zł. do tej kwoty trzeba będzie jeszcze doliczyć składkę zdrowotną.

CZYTAJ TEŻ: JAKIE CENY PALIW Z PEŁNYM VATEM

Zdanie Abramowicza taki gwałtowny wzrost opłat będzie to kwota zaporowa, która doprowadzi do zamknięcia lub zawieszenia wielu działalności gospodarczych.

Rzecznik Małych i Średnich przedsiębiorstw proponuje by w Polsce wprowadzić model niemiecki, gdzie składka na ubezpieczenia dla przedsiębiorców jest dobrowolna.

jak powiedział Abramowicz powstał nawet specjalny komitet, który zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy w tej sprawie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CZY WYŻSZE SKŁADKI ZUS WYKOŃCZĄ FIRMY?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: