Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

UE

CZY TO UCHRONI EUROPĘ PRZED RECESJĄ? KE ZAPOWIADA INTERWENCJĘ NA RYNKU PRĄDU

Komisja Europejska zapowiada interwencję na rynku energii elektrycznej. – Potrzebujemy nowego modelu rynku, który będzie funkcjonował – stwierdziła Ursula von der Leyen podczas Forum Strategicznego w Bledzie w Słowenii.

CZY TO UCHRONI EUROPĘ PRZED RECESJĄ? KE ZAPOWIADA INTERWENCJĘ NA RYNKU PRĄDU

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała dziś w słoweńskim Bledzie, że Bruksela pracuje zarówno nad interwencją – której szczegółów nie wyjawiła – jak i nad przebudową rynku, którego architektura nie jest dostosowana do czasu, w którym Europa musi zmierzyć się z szantażem Rosji.

CZYTAJ TEŻ: EUROPA SZYKUJE SIĘ NA KRYZYS GAZOWY. CENY SUROWCA PRZEBIŁY REKORD WSZECH CZASÓW

Era rosyjskich paliw kopalnych w Europie dobiega końca. A wraz z uwolnieniem się od szantażu – zdobędziemy silniejszą pozycję w obronie globalnych zasad. Usunięcie naszej zależności od rosyjskich paliw kopalnych to dopiero pierwszy krok. Rosnące w zawrotnym tempie ceny energii elektrycznej ujawniają ograniczenia naszej obecnej struktury rynku energii elektrycznej. Został opracowany dla innych okoliczności. Dlatego obecnie pracujemy nad interwencją nadzwyczajną i reformą strukturalną rynku energii elektrycznej.

Ursula von der Leyen

– Zapowiedź Ursuli von der Leyen spowodowała lekkie obniżenie presji podażowej na europejskich rynkach – zauważył w BIZNES24 Lukas Cinikas, analityk BM BNP Paribas. Ekspert podzielił się też swoimi przewidywaniami co do możliwej formy europejskiej interwencji.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CZY TO UCHRONI EUROPĘ PRZED RECESJĄ? KE ZAPOWIADA INTERWENCJĘ NA RYNKU PRĄDU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: