Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

CZY TO UCHRONI EUROPĘ PRZED RECESJĄ? KE ZAPOWIADA INTERWENCJĘ NA RYNKU PRĄDU

Komisja Europejska zapowiada interwencję na rynku energii elektrycznej. – Potrzebujemy nowego modelu rynku, który będzie funkcjonował – stwierdziła Ursula von der Leyen podczas Forum Strategicznego w Bledzie w Słowenii.

CZY TO UCHRONI EUROPĘ PRZED RECESJĄ? KE ZAPOWIADA INTERWENCJĘ NA RYNKU PRĄDU

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała dziś w słoweńskim Bledzie, że Bruksela pracuje zarówno nad interwencją – której szczegółów nie wyjawiła – jak i nad przebudową rynku, którego architektura nie jest dostosowana do czasu, w którym Europa musi zmierzyć się z szantażem Rosji.

CZYTAJ TEŻ: EUROPA SZYKUJE SIĘ NA KRYZYS GAZOWY. CENY SUROWCA PRZEBIŁY REKORD WSZECH CZASÓW

Era rosyjskich paliw kopalnych w Europie dobiega końca. A wraz z uwolnieniem się od szantażu – zdobędziemy silniejszą pozycję w obronie globalnych zasad. Usunięcie naszej zależności od rosyjskich paliw kopalnych to dopiero pierwszy krok. Rosnące w zawrotnym tempie ceny energii elektrycznej ujawniają ograniczenia naszej obecnej struktury rynku energii elektrycznej. Został opracowany dla innych okoliczności. Dlatego obecnie pracujemy nad interwencją nadzwyczajną i reformą strukturalną rynku energii elektrycznej.

Ursula von der Leyen

– Zapowiedź Ursuli von der Leyen spowodowała lekkie obniżenie presji podażowej na europejskich rynkach – zauważył w BIZNES24 Lukas Cinikas, analityk BM BNP Paribas. Ekspert podzielił się też swoimi przewidywaniami co do możliwej formy europejskiej interwencji.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV